METEOROLOG: V červenci bude 23 slunečných dní

Horké léto na koupališti
Zdroj: Mediafax

Milovníci tepla si v červenci přijdou na své. Teploty se budou pohybovat okolo třicítky, přeháněk nebo bouřek bude minimum.

Pro ty, kteří už nedoufali, že by letní počasí v Česku vydrželo delší dobu, mají meteorologové dobrou zprávu. Z dlouhodobé předpovědi, kterou ve středu poskytla meteoroložka Dagmar Honsová, totiž vyplývá, že v červenci si Češi dosyta užijí tropických teplot.

 

Meteorolog Radim Tolasz v on-line rozhvoru tn.cz předpověděl, že v červenci nás čeká krásné počasí. "Bude jasno až polojasno, ojediněle bouřky z tepla. Uprostřed období přechodně oblačno s bouřkami a přeháňkami. Nejnižší teploty 18 až 12 °C, nejvyšší teploty 27 až 33 °C, v druhé polovině první dekády 21 až 27 °C, koncem dekády opět oteplování,“ uvedl. Celkem by podle Tolasze v Česku mělo být 23 slunečných dní.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ Z ODPOLEDNÍCH TELEVIZNÍCH NOVIN

 


 

 POSLECHNĚTE SI PŘEDPOVĚĎ NA ČERVENEC OD METEOROLOGA ČHMÚ MILOŠE DVOŘÁKA:

 


 

Rozhovor

 

Aktuální stav počasí sledujte ZDE.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Jak bude u evropských moří v příštích 14 dnech

Ve vedrech se nepřepínejte a hodně pijte

 

"Každá z dekád s sebou přinese dny, kdy rtuť teploměru dosáhne tropických hodnot, nejvíce přitom naměříme 33 stupňů Celsia. Celý měsíc by měl být navíc srážkově podprůměrný," nastínila Honsová vývoj počasí v průběhu nadcházejícího měsíce.

 

 

 

Nejtepleji bude v prvních deseti dnech července

 

Nejvýše se rtuť teploměru vyšplhá v první červencové dekádě, kdy se budou denní teploty pohybovat v rozmezí od 27 do 33 stupňů Celsia. Příjemný bude i pohled na oblohu, která by podle meteorologů měla být skoro jasná až polojasná. Pouze ojediněle se objeví bouřky. Na počátku příštího týdne se přechodně zatáhne až na oblačno a místy se přidají přeháňky a bouřky.

 

Podobné počasí bude panovat i v období od 11. do 20. července, kdy by mělo být převážně polojasno s teplotami v rozmezí od 25 do 31 stupňů Celsia. Počasí se jen párkrát pokazí, a to když přes území republiky přejde studená fronta. Tehdy se obloha zatáhne na oblačno až zataženo, navíc se přidá déšť či přeháňky a bouřky.

 

Závěrečná dekáda prvního prázdninového měsíce bude ještě zpočátku ve znamení polojasné až oblačné oblohy, kterou místy doprovodí přeháňky a bouřky. S blížícím se příchodem srpna se však opět vyjasní a nad Českem zavládne skoro jasno až polojasno. Ani deštník už nebude tolik třeba, srážky by se totiž v tomto období měly vyskytovat jen ojediněle. Teploty se přes den dostanou na 24 až 30 stupňů Celsia.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax