Žebříček

Češi na své europoslance zapomínají, nejznámější je Ransdorf!

Nejznámějším českým europoslancem je komunista Miloslav Ransdorf. Nejpopulárnějším je zase Jiří Pospíšil. Vyplývá to z průzkumu agentury Phoenix Research. I televize Nova dělala podobnou anketu. Kdo je například tím nejméně oblíbeným europoslancem?

Miloslava Ransdorfa si podle průzkumu vybaví lidé nejčastěji. Ten v minulosti budil zájem médií například kvůli svým autonehodám, finančním problémům, kvůli kterým čelil dokonce exekucím, a potom také kvůli aféře z roku 2013, kdy ho reportér nizozemské televize nařkl ze zneužívání poslaneckých náhrad.

 

"Jednak se ukazuje, že Češi nerozlišují mezi pozitivní a negativní reklamou. Ransdorf je pro ně nejznámější," uvedl ředitel agentury Phoenix Research.

 

To potvrzuje i to, že jméno Miloslava Ransdorfa se objevilo i mezi deseti nejpopulárnějšími poslanci. Zároveň se dostal ale i mezi nejméně oblíbené politiky spolu s Jaromírem Štětinou a Stanislavem Polčákem. V žebříčku nejpopulárnějších europoslanců si nejlépe vede Jiří Pospíšil.

 

 

Volby do Evropského parlamentu proběhly u nás loni v květnu. Bojovalo se o 21 mandátů. A bojovat bylo skutečně o co. Základní plat europoslance je totiž přes 200 000 tisíc. K tomu má ale i náhrady, například dostává přes 8 tisíc na ubytování za každý den přítomnosti při jednání.

TN.cz