Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

soutěž krásy

ČESKÁ MISS VIETNAM: Toto jsou nejkrásnější "české Vietnamky"!

Miss Vietnam České republiky
Zdroj: ČTK
Miss Vietnam České republiky

Vietnamci žijící v Česku si volili nejkrásnější dívku. Miss Vietnam České republiky se nakonec stala Hana Maiová z Ostravy.

Vítězkou Miss Vietnam České republiky se stala jednadvacetiletá Hana Maiová z Ostravy. První vicemiss je Le Ha, třetí skončila Nguyen Thu Trang. Finále soutěže za účasti deseti soutěžících se uskutečnilo dnes večer v nabitém kulturním sále Dong Do v areálu obchodního centra SAPA v Praze. Titul Miss Sympatie získala Nguyen Thi Thanh Huong, která nadchla publikum interpretací ústřední písně z filmu Titanic.
 

Maiová vedle hlavní soutěže vybojovala tři dílčí tituly. Díky malé přehlídce pěti vlastních modelů se stala Miss Talent, odnesla si rovněž šerpy a korunky za Miss Ao Dai (vietnamský kroj) a Miss Fashion. Se 173 centimetry byla nejvyšší ze všech finalistek. Vedle módy se zajímá o jógu, plavání a historii.
 

 

Vítězka, které přineslo štěstí číslo čtyři, nejvíce zaujala třináctičlenou porotu, v níž usedli mimo jiné manželka vietnamského velvyslance Pham Ngoc Tram nebo europoslanec Jan Zahradil. Finálový večer v češtině i vietnamštině společně moderovali Jakub Železný a 1. vicemiss z této soutěže z roku 2009 Nguyen Thu Trang, jmenovkyně letošní 2. vicemiss.
 

Devět dívek z České republiky a jedna ze Slovenska se v programu prokládaném tanečními a hudebními vystoupeními představilo ve čtyřech disciplínách. Prezentovaly své půvaby a dovednosti v tradičním vietnamském kroji, ve večerních šatech z dílny módního návrháře Luďka Hanáka, ve volné disciplíně a při promenádě v plavkách.
 

Soutěž Miss Vietnam Česká republika, která je otevřena pro dívky z celé Evropy, se uskutečnila počtvrté. Poprvé byla v roce 2009. Od roku 2010 se koná ve dvouletých intervalech. Společně ji pořádají Svaz Vietnamců v České republice, společnost Viet Media a neziskové organizace Info-Dráček a Development Worldwide.

tn.cz / ČTK / gar