České HORY ZASYPAL SNÍH! Dlouho ale zřejmě NEVYDRŽÍ

Nejvyšší vrcholky českých hor zasypal první sníh. Zatím se ale sněžení týká jen oblastí kolem 1000 metrů nad mořem a vyšších. Jsou to především části Šumavy, Jeseníků, Krušných hor a Krkonoš. Meteorologové navíc předpokládají, že sníh se dlouhodobě neudrží, protože v týdnu má přijít mírné oteplení.

Situace v sobotu:
 


 

Záběry z pátku:
 


 

Zatímco ještě minulý týden se po celé zemi dalo vyhřívat na sluníčku v krátkých rukávech, pátek přinesl nad Česko, tedy především do západních Čech, první sněhové vločky nadcházející zimy. V sobotu už pak sněžilo na většině vysoko položených míst.
 

PSALI JSME: 
SNÍH PADÁ A PADÁ! Hory už jsou zakryté sněhovou pokrývkou. PODÍVEJTE SE!

 

Tady se můžete podívat, jaká je aktuální situace například v Železné Rudě - Velkém Javorníku a jak se během víkendu vyvíjela.
 


 

A takový nečas panoval v neděli dvě hodiny po poledni na Sněžce:
 


 

Rovněž krkonošská Luční bouda byla v neděli odpoledne zahalená do sněhové tmy:
 


 

Sněžka a Luční bouda byla zároveň jediná dvě místa, kde se v Krkonoších udržely teploty mírně pod nulou i v nedělním odpoledni. Podle meteorologů se ale nejspíš nedá očekávat, že by sníh vydržel. Se začátkem týdne očekávají mírné oteplení. Srážky zatím mají formu sněhu jen ve vysokých polohách. V těch nižších už připomínají déšť nebo déšť se sněhem. V pondělí by přes den měla teplota vystoupat až k patnácti stupňům Celsia, byť mohou ráno na některých místech hrozit i přízemní mrazíky.
 

ČTĚTE TAKÉ: 
ZIMA VTRHLA DO EVROPY! Alpské průsmyky jsou zaváté a neprůjezdné

 

Podstatně horší problémy napáchalo sněžení nad Alpami. Mnoho silnic sníh naprosto uzavřel, jiné byly sjízdné pouze s obtížemi. Už v sobotu byla například zcela zastavena doprava Gotthardským tunelem ve Švýcarských Alpách. V jižním směru před ním stála 11kilometrová kolona aut.

Sníh ovšem v Evropě zasáhl i jižnější destinace. Zasypal i dálnici u tunelu Sveti Rok v Chorvatsku:Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz