Českem se opět žene vichřice! Čtěte PŘEDPOVĚĎ na VÍKEND!

Počasí: Vichřice znovu sílí!
Zdroj: TN.cz

Silný vítr, který se v noci na pátek prohnal Českou republikou, hned tak nepřestane! V průběhu dneška znovu nabírá na síle především v horských oblastech. Nejsilnější pak má být v noci na sobotu. Víkend by měl být ale slunečný s teplotami až kolem patnácti stupňů.

Počasí v Česku ovlivňuje hluboká tlaková níže nad Skandinávií, která se jmenuje Carmen a kolem ní k nám zesiluje jihozápadní proudění, které přineslo do hor silný vítr.

 


 

Během pátečního a sobotního dne bude na celém území foukat čerstvý vítr s nárazy kolem 20 m/s, tj. 72 km/h. "V horských oblastech bude foukat silný vítr o rychlosti 60 až 72 km/h, v nárazech až kolem 120 km/h," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová. Silný vítr očekáváme nejen v horských oblastech na severu území ale také na Šumavě. Vítr bude slábnout během noci na neděli.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Během víkendu bude do Česka proudit teplý vzduch od jihozápadu, který přinese nadprůměrné, říjnové teploty a opět očekáváme, že budou padat teplotní rekordy. "Pro sobotu 13.11. je teplotní rekord z pražského Klementina na 14,6 °C z roku 1866, pro neděli 14.11. z roku 1926 na 15,6 °C," dodala Honsová. Sníh, který napadl v horských oblastech na sv. Martina(okolo 5 cm), tak o víkendu roztaje.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Bouře Karmen vtrhla do Česka. Přinesla vichr, déšť, ale i teplo
 

V sobotu bude zpočátku oblačno až zataženo a místy občasný déšť nebo přeháňky, postupně až polojasno a srážky jen ojediněle. Nejvyšší teploty 13 až 17 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 9 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 5 až 10 m/s, v nárazech 15 až 25 m/s, na horách až 30 m/s.
 

V neděli bude polojasno až oblačno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 13 až 17 °C, místy 10 °C. Jižní vítr 3 až 7 m/s. V pondělí bude polojasno, později na západě oblačno až zataženo a místy přeháňky. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo nízká oblačnost. Noční teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 11 až 15 °C. Proměnlivý vítr do 4 m/s.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Od úterý do soboty předpokládáme, že bude oblačno až zataženo, občasný déšť nebo přeháňky. Místy polojasno. Ráno místy mlhy. Noční teploty 8 až 2 °C. Denní teploty 6 až 12 °C.

 

 

TN.cz