ČESKO MRZNE! Neuvěřitelně nízké teploty! JAK BUDE?

Počasi v létě pod nulou
Zdroj: TN.cz

Oblačné počasí s přeháňkami a denními teplotami pohybujícími se v rozmezí mezi 20 až 25 °C bude v Česku panovat po celý srpnový měsíc. Při zmenšené oblačnosti se ojediněle dočkáme teplot dosahujících 29 °C, agenturu Mediafax o tom ve středu informovala meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

Následující dekádu bude na území České republiky převážně oblačno až zataženo, na většině území se vyskytne občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Na polojasnou oblohu se můžeme těšit pouze přechodně. V ranních hodinách se ojediněle objeví i mlhy. Teploty po ránu klesnou na 15 až 10 °C, denní vyšplhají na 20 až 25 °C.

ON-LINE jste se ptali meteoroložky Dagmar Honsové.


Rozhovor


Ani poslední srpnový týden se počasí nijak neumoudří. Obloha bude oblačná s občasnými přeháňkami. Postupně by se mělo podle meteorologů vyjasňovat a srážky by se měly vyskytovat jen místy. Ranní teploty se budou pohybovat v rozmezí 16 až 11 °C. Přes den rtuť teploměru vystoupí maximálně k 24 °C.

Školní rok zahájí polojasné až oblačné počasí s dešťovými přeháňkami a ojedinělými bouřkami. Po ránu můžeme očekávat o něco chladnější teploty, které klesnou na 13 až 8 °C. Denní teploty dosáhnou hodnot mezi 18 až 25 °C.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽPodle Honsové by počasí následujících třicet dní mělo být teplotně průměrné, avšak srážkově nadprůměrné.
Nezvykle chladné počasí zaznamenal ve středu ráno na Klínovci amatérský meteorolog Rudolf Kovařík, teploměr tu ukázal 4,4 stupně Celsia. Agentuře Mediafax řekl, že nechybělo moc a na Klínovci mohlo i sněžit.

 

 

 


.
 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax