Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Řádění živlů

Česko opět bičují bouřky! Na Karlovarsku padaly i kroupy

Praha po nedělní bouřce
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto

Česko opět zasáhly bouřky. Ty v úterý večer zasáhly sever a severozápad Čech, na Karlovarsku padaly i kroupy. Na Ústecku i Karlovarsku musely hasiči odčerpávat vodu ze sklepů.

Hasiči v Ústeckém kraji večer odstraňovali následky bouřky, nejčastěji zasahovali na Chomutovsku. Čerpali vodu ze sklepů a dvorů a také odklízeli spadlé stromy.
 

Zachytili jste bouřky na fotkách či videích? Pošlete nám je na zpravy@nova.cz.

Nejsilněji bouřka řádila na Chomutovsku, především v Klášterci nad Ohří. "Přibližně od 20:30 jsme měli 14 zásahů k čerpání vody ze sklepů, dvorků a podobně," uvedl operační důstojník kolem 21:30. V pěti případech vyjížděli hasiči také ke spadlým stromů. V Chomutově voda podle informací policie zaplavila průjezd pod mostem v Pražské ulici.
 

První bouřky se dnes v Karlovarském kraji objevily už v úterý kolem 15. hodiny, další vlna přišla po 18. hodině. Místy s sebou přinesly i kroupy. Hasiči vyjížděli v podvečer jen k několika čerpáním vody ze sklepů, později řešily i nehody na železnici, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.
 

Na železniční trati z Karlových Varů do Merklína večer narazil vlak do spadlého stromu. Nehoda se obešla bez zranění. Později, před 21.00, narazil rychlík do stromu i u Stráže nad Ohří. "Podle prvních informací byla nehoda bez zranění, na místo vyrazilo několik jednotek hasičů," uvedl Kasal.
 


Odpolední pás bouřek se o Karlovarský kraj jen otřel, a to hlavně na Ašsku. V podvečer už byly srážky intenzivnější. Například v Sokolově padaly krátce i kroupy o velikosti okolo půl centimetru. Srážky ale trvaly jen krátce. "Večer jsem vyjížděli k čerpání vody například v Abertamech, Dolním Rychnově, Lokti, Ostrově a Karlových Varech. V Sokolově spadly větve na novinový stánek," řekl ČTK mluvčí hasičů.
 

Podle předpovědi by měla další vlna bouřek dorazit na západ Čech v noci. Meteorologové vydali před silnými bouřkami varování.

 

ČTĚTE TAKÉ

Kolik vážila NEJVĚTŠÍ KROUPA světa? Na zem dopadla ve 160 km/h

tn.cz / ČTK / hmr