Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 19.5. 2013 22:12
pozor

Silná bouřka dorazila na západ Česka! Posílejte foto přirodního živlu

Zdroj: TV Nova

Česko zasáhly silné bouřky. Nejsilnější mají být na jihozápadě a západě Čech. Mohou je provázet výraznější nárazy větru a kroupy. Foto posílejte na zpravy@nova.cz.

Teploty během dne mají ještě vystoupit až na 26 stupňů Celsia, k večeru ale začne počasí od jihozápadu ovlivňovat okluzní fronta. Přinese přeháňky a bouřky, které mohou být intenzivní.


Po přechodu fronty se v pondělí ochladí. Teploty mají klesnout po 20 stupňů Celsia s chladnější počasí má trvat po celý týdnem.


Počasí je poslední dobou velmi proměnlivé a bouřky střídají přílivové deště. Navíc je oslabená ozonová vrstva a Česko ohrožuje nebezpečné UV záření.
  


"V období od 14. do 18. května 2013 bude ozonová vrstva nad územím ČR, střední, východní a později také severní Evropy zeslabena přibližně o minus 13 až minus 18 procent (výrazně podprůměrný stav/extrémně podprůměrný stav). To bude mít za následek během jasného a polojasného počasí zvýšení škodlivého UV záření zhruba o plus 15 procent až plus 20 procent," uvedl Michal Janouch z Českého hydrometeorologického ústavu. Lidé by měli používat krémy s ochranným faktorem, sluneční brýle a pokrývky hlavy zejména ve slunečných dnech.

 

Po slunečné neděli s vysokými teplotami nás čeká opět ochlazení. Než si ale půjdete pro svetry, podívejte se, jak jsme si letní počasí dnes užívali:

 

tn.cz / ČTK / anš