Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

celé znění výhružky Vydírání státu

Milion eur, jinak na ČR pošlem ebolu! TEXT vyděračova dopisu

Zdroj: TV Nova

Policie vyšetřuje pokus o vydírání státu hrozbou rozšíření viru ebola na různých veřejných místech. Pachatelé zatím nejsou známi, sdělilo v tiskové zprávě ministerstvo vnitra. Náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube na následné tiskové konferenci uvedl, že hlavním cílem pachatelů je vyvolání paniky. Hrozí jim až 12 let vězení.

Bezpečnostní složky státu šetří pokus o vydírání Česka ze strany zatím neznámého jednotlivce nebo skupiny, a to hrozbou rozšíření viru ebola na veřejných místech v Česku.

 

"Pachatel či pachatelé používají velmi sofistikované komunikační prostředky a Policie zatím nemá důkazy, které by potvrdily nebo vyvrátily jednu z variant. Důvodem ke zveřejnění této informace je fakt, že vyděrači již tuto informaci předali médiím. Snaží se tak naplnit svoji další výhružku, vyvolat mezi obyvatelstvem paniku. Na případu intenzivně pracuje ÚOOZ i tým nejpovolanějších expertů," uvedla ředitelka komunikace ministerstva vnitra Lucie Nováková.

 

Zde je celé znění výhružného dopisu:

 


 

"Získání viru, jeho transport i efektivní šíření jiným způsobem než přímým kontaktem s nemocným či jeho tělními tekutinami je málo realistické. Klimatické i hygienické podmínky v České republice, úroveň epidemiologické práce i zdravotnického systému vylučují možnost masivního šíření Eboly. Na jednotlivé izolované případy je Česká republika připravena," dodala.

 

 

Ebola je virové onemocnění způsobující vysokou horečku a krvácení. Zatím proti němu neexistuje žádný schválený lék ani vakcína, takže úmrtnost na nákazu je vysoká. Ebola se přenáší přímým kontaktem s tělními tekutinami nakažených. Podle Světové zdravotnické organizace se virem nakazilo již více než 10.000 lidí a zhruba polovina z nich nemoci podlehla. Mezi nejvíce postižené země patří Guinea, Sierra Leone a Libérie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hvězda seriálu Beverly Hills 90210 TORI SPELLING MÁ EBOLU?!

Chris Brown šokoval Ameriku: Ebola je forma kontroly populace, prohlásil

TN.cz / ČTK / hmr