Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dárky pro Nečasovou

ČEZu klesají zisky! Ředitel Beneš přitom dával luxusní dárky Nečasové

Nejnižší zisk za posledních 5 let - takové jsou loňské výsledky hospodaření polostátního gigantu ČEZ. Generální ředitel firmy Daniel Beneš, který měl dávat luxusní dárky Janě Nagyové, nyní Nečasové.

Nemohl tak ani vysvětlit, proč se zisky společnosti už pět let snižují a ani to, proč údajně dával drahé osobní dárky bývalé šéfce úřadu vlády Janě Nagyové - Nečasové.


Pět miliard korun - o tolik se meziročně snížil čistý zisk společnost ČEZ. Její vedení si s tím ale hlavu příliš neláme. Hospodaření společnosti, která do státního rozpočtu sype nejvíc peněz, se nelíbí ani současnému ministru financí Andreji Babišovi.


Jak dlouho bude vláda problémy v polostátním podniku trpět, ukáže čas. Dnes odmítl premiér Bohuslav Sobotka situaci v ČEZu komentovat. Před novináře se dnes ale nepostavil ten nejdůležitější - generální ředitel Daniel Beneš.

 


Snad to nebyla jen nechuť odpovídat na otázky o bývalé ředitelce Nečasova kabinetu Janě Nagyové, nyní Nečasové. Ta od něj totiž měla dostávat luxusní dárky. Podívejte se na reportáž.

 

pet TN.cz