Drama v Janovicíh

Psi potrhali chlapce (6) z Klatovska. Asi je vyprovokoval

Téma:

Dva psi napadli ve středu odpoledne v Janovicích nad Úhlavou šestiletého chlapce a pokousali ho po celém těle. Dítě musel do nemocnice přepravit záchranářský vrtulník.

Podle informací TV Nova k incidentu došlo tak, že skupinka dětí s klacky a kameny provokovala lovecké psy chované na oploceném soukromém pozemku, kde byla i fena německého ohaře se štěňaty. Ta poté na chlapce zaútočila.

 

"Jeho zranění jsou poměrně vážná. Vrtulníkem byl chlapec přepraven do Fakultní nemocnice v Plzni," řekla ČTK mluvčí plzeňské záchranné služby Lenka Ptáčková. Vyšetřování neštěstí podle klatovské policejní mluvčí Dany Ladmanové teprve začalo.

 

Psi patří staršímu muži, pro kterého je chov loveckého plemene celoživotním koníčkem. Má je vzorně zabezpečené v kotcích a na oplocené zahradě. S žádným nebyly nikdy problémy.

 

Provokování a dráždění jeho psů se podle místních stalo oblíbenou prázdninovou kratochvílí nudící se omladiny z nedaleké ubytovny pro sociálně slabé. Házela na kotce kameny a plechovky, tloukla do plotu klacky.

 

To zřejmě předcházelo i nešťastnému zranění chlapce. Vystresovaná fena, která má zrovna štěňata a tedy i silně vyvinutý ochranný pud, se zatím nejasným způsobem dostala z kotce. Přeskočila plot, vrhla se mezi děti a zaútočila na to nejmenší. Připojil se k ní ještě jeden pes.
 

 

 

Fenu od zkrvaveného dítěte odehnali policisté, kteří přijeli téměř okamžitě. Museli po ní vystřelit. Strážci zákona se také ihned zraněnému snažili zastavit mohutné krvácení a tím mu pravděpodobně zachránili život.

 

Zatímco s vážně poraněným chlapcem odletěl vrtulník, zdrcený chovatel se slzami v očích nemohl pochopit, co se stalo. Ještě, než ho policisté odvezli na služebnu k podání vysvětlení, předvedl, jak ho jeho svěřenci poslouchají na slovo. Osobně se o tom přesvědčil i kameraman TV Nova, který se s mužem mezi psy vydal.

 

Podívejte se na celou reportáž: 

 

Jak se vše přesně odehrálo a zda došlo k porušení zákona, by mělo objasnit policejní vyšetřování.

 

Případy, kdy pes napadne člověka, nejsou výjimečné. Například na Třebíčsku pokousal v lednu rotvajler tříleté dítě a způsobil mu těžká zranění. Nezvladatelní psi ale napadnou i dospělé, včetně strážníků nebo policistů, když proti nim musí zasáhnout. V dubnu tak policisté v Blovicích na Plzeňsku museli zastřelit psa, který dva lidi pokousal a chtěl napadnout i je. Nejnovější případ je však ojedinělý tím, že se místní obyvatelé jednoznačně chovatele zastávají.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nechutně vycvičený pes: Chodí oblečený po dvou a chová se jako člověk

Šílená nebo odvážná? Na dálnici natočili paní, jak zachránila zraněného psa

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
pet TN.cz