Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ČNB dnes pořádá Den otevřených dveří, koná se i Muzejní noc

Česká národní<br>banka-2
Zdroj: Jindřich Kodíček
Letošní den otevřených dveří bude zaměřen na měnovou politiku. Prohlídka hlavní budovy ČNB by měla návštěvníkům poskytnout ucelený obraz o měnovém rozhodování a o tom, jak se změny úrokových sazeb promítají do každodenního života - ilustrační foto

Česká národní banka se po čtyřech letech ooět otevírá veřejnosti. Ve stejný termín, kdy proběhne Pražská muzejní noc.

Česká národní banka dnes po čtyřech letech opět pořádá Den otevřených dveří. Veřejnost tak může navštívit obvykle nepřístupné prostory pražské centrály ČNB. Stejně jako před čtyřmi roky se zpřístupnění prostor centrální banky záměrně shoduje s termínem Pražské muzejní noci.

 

ČTĚTE TAKÉ.

Pražská muzejní noc: kompletní přehled akcí

Vyzkoušejte Pražskou muzejní noc s chytrým mobilem

 

Letošní den otevřených dveří bude zaměřen na měnovou politiku. Prohlídka hlavní budovy ČNB by měla návštěvníkům poskytnout ucelený obraz o měnovém rozhodování a o tom, jak se změny úrokových sazeb promítají do každodenního života.

 

"Chceme veřejnosti představit centrální banku zevnitř - kdo a jak dělá měnovou politiku, jak se obchoduje na devizovém trhu a například i to, kde a jak dochází k zúčtování bezhotovostních platebních příkazů z jednotlivých bank. Návštěvníkům ukážeme i některá běžně nepřístupná místa, například zasedací místnost, v níž bankovní rada rozhoduje o nastavení úrokových sazeb, a otevřeme i dveře mojí pracovny," přiblížil akci guvernér ČNB Zdeněk Tůma.

 

V rámci prohlídky bude také možné navštívit stálou expozici ČNB, která se nachází v místě původního trezoru a nabízí seznámení s historií vývoje peněz od pazourků k digitálním penězům, včetně ukázek padělků a ochrany peněz.
 

tn.cz / Mediafax