Svěřil se

Co prožívá Schumi? Skokan na lyžích Jan Mazoch popsal, jaké je to být v umělém spánku

Je to týden co se vážně zranil Michael Schumacher. Jeho stav se sice trochu zlepšil, přesto sedminásobný mistr světa formule 1 zůstává v umělém spánku. To je stav, který zažil i český skokan na lyžích Jan Mazoch, po jednom nešťastném skoku.

Motoristická legenda Michael Schumacher i nadále zůstává v umělém spánku. V něm je Schumi už týden. Své zkušenosti s tímto stavem má i český sportovec, skokan na lyžích Jan Mazoch. Ten po hrozivém pádu v roce 2007 zůstal v umělém spánku několik dní. Štábu televize Nova se svěřil, co tehdy prožíval.
 

Honzo, Michael Schumacher je nyní v umělém spánku, vy jste byl také po svém úrazu v umělém spánku?
 

Po pádu jsem byl chvíli v bezvědomí, poté jsem se v autě probudil. Ale aby tělo lépe regenerovalo, tak mě lékaři vložili do umělého spánku, ve kterém se tělo lépe uvolňuje a rychleji léčí.
 

Jak dlouho jste byl v umělém spánku?
 

Nevím úplně přesně. Bylo to okolo tří dnů.
 


Vnímal jste něco v umělém spánku?

 

Vůbec nevím. Z polské nemocnice si i po probuzení pamatuju jen útržky. Až po převozu do Prahy, do Střešovic, jsem se začal trochu rozkoukávat. Zjistil jsem, co se vlastně stalo a co se děje.
 

Jak vnímáte to, co se stalo Michaelu Schumacherovi?
 

Potvrzuje se, že lidi může potkat nebezpečí úplně někde jinde než čekají. Je to vidět třeba na Michaelovi, který v podstatě denně nasazoval život, když jezdil ve formuli. Podle mě to není vůbec bezpečný sport. A pak se mu stane takovýto úraz, když jede o dovolené někde na lyžích. Nebezpečí může číhat na každém rohu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Záchrana Schumachera minutu po minutě: Lékaři měli nahnáno

Pyško o synovi v kómatu: Je zázrak, že tu s námi ještě je!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Tereza Robinson tn.cz / TV Nova