ČOI: Falešné ZBOŽÍ za miliony! Nejvíce PADĚLKŮ Praze

Z celkového počtu 6652 padělků se třetina pochybení u prodejců týkala hlavního města Prahy a Středočeského kraje, zjistili to inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) během kontrol zaměřených na oblasti s turistickým ruchem a příhraničí.

ČOI to ve čtvrtek uvádí na svých internetových stránkách.
Během prvního čtvrtletí tohoto roku bylo celkem 412 kontrol zaměřeno na dodržování zákazu užívání nekalých obchodních praktik nabídkou či prodejem zboží nebo služeb porušujících některá práva duševního vlastnictví. Inspektoři se soustředili i na i skladování výrobků.

Porušení obecně závazných právních předpisů zjistila ČOI v celkem 316 případech (76,7 procenta), z nichž bylo ve 145 (35,2 procenta) prokázáno užívání nekalých obchodních praktik.


ČTĚTE TAKÉ:

Úlovek CELNÍKŮ: Zabavili 85 tisíc kusů padělaného ZNAČKOVÉHO OBLEČENÍ!


Celkem kontroloři zajistili v jednotlivých krajích 6 652 kusů padělků v hodnotě originálů přes 20 milionů korun. "Z toho téměř třetinu odhalili inspektoři z Prahy a Středočeského kraje," informují stránky.

Olomoucký a Moravskoslezský kraj obsadil v pomyslném žebříčku porušení obchodních praktik druhé místo. A třetí pak Plzeňský a Karlovarský kraj. ČOI na základě razie uložila celkem 268 pokut v celkové výši 789 tisíc korun.

"Z hlediska sledovaného sortimentu dochází k porušování práv duševního vlastnictví nejčastěji u textilních výrobků, dále u obuvi a poměrně nově u hodinek," uvádí ČOI.

Nejčastěji docházelo k pochybením v souvislosti s ochrannou známkou. Nejvíce padělaného zboží kontroloři zjistili u značek Pokémon Wizards, Louis Vuitton a Burberry.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax