CRASH TESTY: Dětská sedačka se může změnit v past

Podívejte se, jaké nejčastější chyby dělají rodiče při usazování dětí do autosedaček. Důsledky mohou být katastrofální.

Desítky policistů v sobotu vyrazily na obhlídku silnic. Tentokrát byla akce zaměřena na bezpečnost dětí. A dohlíželo se hlavně na to, jestli sedí v autosedačkách.


Razie policistů následovala jen pár dní po tom, co německý autoklub zveřejnil nejčastější chybu, kterou rodiče dělají, když děti uvazují do autosedaček.


Německý autoklub v crash testech ukázal tragické následky toho, když rodiče své potomky posadí do autosedačky s taškou na zádech. V tu chvíli je sedačka naprosto k ničemu.

 
Dítě s batohem na zádech sedí příliš vepředu a opěrky ho vůbec nechrání od nárazu do boku auta - v tu chvíli se silně udeří o dveře auta. Při rychlosti 64 kilometrů v hodině na dítě totiž působí síla dvou set kilogramů.
 

Ani samotný výběr autosedačky není nic jednoduchého. Když jdete nakupovat, jeďte tam autem, do kterého sedačka přijde a vemte i své dítě. Je skutečně nutné vše dobře vyzkoušet.


A důležitá je ještě jedna věc. Zkontrolovat si, zda sedačka skutečně prošla všemy testy. Jen tak máte jistotu, že se pro dítě nestane namísto záchrany smrtelnou pastí.

sn s přispěním Michaela Kratochvíla TN.cz