ČSSD na Zubové vydělá. Přivedla straně svého osobního sponzora

Kandidatura Olgy Zubové za ČSSD rozvířila dění na politické scéně. Oranžovým totiž může přinést lepší místa pro billboardy i miliony korun.

Zubová, která se stala pětkou na pražské kandidátce ČSSD, totiž svým "návratem" straně přihrála svého mecenáše a sponzora Jaromíra Soukupa. Právě on financoval obrovskou kampaň Demokratické strany zelených před evropskými volbami, díky níž Zubová shlížela prakticky z každého druhého sloupu.

 

Ještě před několika týdny chtěl přitom do politiky sám Soukup. Chtěl na to vynaložit až sto milionů korun. Tento plán je ale po angažmá Zubové v ČSSD u ledu. "Přišla nabídka od ČSSD a rozhodnutí pak bylo velmi rychlé. Pro mě tam místo nebylo," vysvětlil Soukup on-line verzi časopisu Týden, proč se do Sněmovny nepokusí proniknout.

 

Miliony pro ČSSD

 

Soukup je majitelem vlivné mediální agentury Médea, která má roční obrat asi tři miliardy korun. S jejími službami může nyní ČSSD počítat, agentura je partnerem ČSSD pro plánování a nákup médií. "Podívat se, jaké mají plochy, a kdyžtak jim dát nějaké lepší," vysvětlil Soukup, jak chce straně pomoci.

Do kampaně pro Zubovou chce Soukup také investovat, sto milionů to prý ale nebude. "Bude to kampaň pro Zelenou Prahu a tu já podpořím. Jistě to nebude těch 100 milionů," řekl Hospodářským novinám.

 

ČSSD tvrdí, že žádné peníze za přijetí Zubové na kandidátku nechtěla. "Naše kampaň je připravená a finančně zajištěná. Další sponzor není nutný," nechal se slyšet místopředseda ČSSD Škromach.

 

Zubová prý zůstává zelená

 

Zubová je stále předsedkyní Demokratické strany zelených. Kandidovat za ČSSD podle ní není problém. "Programy zelených a sociální demokracie se protínají v hodně bodech," řekla. Zatím ale nechce říci, na čem bude kampaň postavena. Prý "nebude společná, ale bude doporučovat voličům, aby zvolili ČSSD," řekla Zubová.

 

Na kandidátce strany zůstala i přesto, že s tím někteří členové nesouhlasili. Více čtěte TADY.

 

Poslechněte si, jak Olga Zubová okomentovala svou účast na kandidátce ČSSD.

 

Soukup nehýbe českou politikou poprvé. Za působení Dany Kuchtové jako ministryně školství byl jedním z jejích náměstků. A zjevně právě jeho osoba přispěla k jejímu odvolání z funkce – Kuchtová si na jeho angažmá trvala, pro předsedu zelených Martina Bursíka a tehdejšího premiéra Mirka Topolánka byl nepřijatelný.

kap s přispěním Vladimíra Keblúška TN.cz