Sportovci Topolánek a Kalousek mydlili ping-pong. Bez politiky

Šéf ODS a nové strany Top 09 se potkali ve Velehradě. Připojili se k přepisu Bible a domluvili si ping-pongové utkání.

Zatímco v Praze na programové konferenci ČSSD bylo dusno kvůli chování Davida Ratha a Olze Zubové na sociálnědemokratické kandidátce, ODS má zcela jiné "starosti". Nebo spíše radosti. Předseda Mirek Topolánek se ve Velehradě potkal se zakladatelem strany Top 09 Miroslavem Kalouskem a střihli si ping-pongové utkání.


V moravském Velehradě podesáté probíhají v souvislosti se svátkem zvěrozvěstů Cyrila a Metoděje Dny lidí dobré vůle, které v neděli vyvrcholí poutí. Loni na tuto akci dorazilo na 30 tisíc lidí. Více TADY a na videu.


Letos nechyběli ani Mirek Topolánek a Miroslav Kalousek. Novinářům oba řekli, že Velehrad se snaží navštívit každý rok a podle nich nejde o žádné populistické gesto nebo politikaření.


"Svátek slovanských zvěrozvěstů je významným dnem," uvedl Topolánek. Kalousek zase popřel, že by chtěli probírat politiku. "To bychom se mohli setkat v Praze a nemuseli jezdit sem," uvedl šéf Top 09.


Hodinu po poledni zanechali lídrové obou politických stran svůj rukopis ve vznikajícím opisu velehradské Bible. Zároveň tím odstartovali letošní přepisování.


Po 16. hodině se oba chopili pálek a přátelsky si zapinkali. Tentokrát ale nešlo o Topolánkův oblíbený tenis, při kterém válí i rybičky, ale o ping-pong. Podívejte se na Topolánka na tenise.

Krátký set měli politici za sebou během pěti minut. Mirek Topolánek si místo saka a košile vzal dres. Vyhrál Miroslav Kalousek. Topolánka porazil 11:9.


Ještě před Velehradem si Kalousek stačil plácnout s politickým sdružením Starostové a nezávislí. Půjdou do voleb spolu s Top 09. Více TADY.


Předseda ODS Topolánek zase v týdnu na smíchovské pláži nafotil chorvatskou kampaň. Spolu s Ivanem Langerem, Davidem Vodrážkou a Petrem Gandalovičem se svlékli do plavek. Více TADY a v klipu.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

hav s přispěním Petra Zapletala TN.cz