ČSSD si udělala z jednání sněmovny předvolební mítink, tvrdí ODS

Poslanci ve Sněmovně
Zdroj: Mediafax
"ČSSD dnes dokázala, že jakákoli schůze pár dní před volbami má nutně charakter předvolebního mítinku," řekla Miroslava Němcová (ODS) - ilustrační foto

Sociální demokraté si udělali z květnové schůze sněmovny předvolební mítink, tvrdí zástupci ODS.

Zákony, které na program jednání prosadila, nemají šanci projít legislativním procesem a jsou šité horkou jehlou, řekla po skončení jednání sněmovny místopředsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS).

 

"ČSSD dnes dokázala, že jakákoli schůze pár dní před volbami má nutně charakter předvolebního mítinku," řekla Němcová.

 

Tluchoř k ČSSD: Vraťte se na náměstí

 

"ČSSD avizovala, že svou předvolební kampaň přesunou z náměstí do Poslanecké sněmovny. Nevíme, co je k tomu vedlo, zda se Jiří Paroubek bojí vyjít se svými názory mezi lidi, nebo zda sociální demokracii došly peníze," uvedl předseda poslaneckého klubu Petr Tluchoř (ODS). Občanským demokratům zároveň doporučil, aby se vrátili na náměstí a nezneužívali parlament.

 

Němcová upozornila na to, že zákony, které ČSSD na program jednání prosadila, nemají šanci projít celým legislativním procesem. Kritizovala také zákon o lobbingu. "Není přesně definováno, kdo je lobbista a kdo ne. Já, jako poslankyně Miroslava Němcová budu muset hlásit, pokud za mnou někdo přijde a bude po mně něco chtít," zdůvodnila.

 

PSALI JSME:

Sněmovna schválila protikorupční balíček i zákon o lobbingu

 

Nelíbí se jí ani zařazení návrhu o změně ústavy která zavádí přímou volbu prezidenta. "Nerozumím tomu, proč by se měl takto zásadní zákon, který mění ústavu, projednávat několik dní před volbami. Považuji to za manipulaci veřejností, protože ani v tomto případě nemůže být legislativní proces dokončen," řekla Němcová.

 

Tluchoř tvrdí, že ve čtvrtek 27. května, na kdy je schůze Poslanecké sněmovny přerušená, budou na programu interpelace. Interpelovat den před volbami členy dočasné úřednické vlády považuje za bezpředmětné.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / Mediafax