Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

ČSSD: Věci veřejné by měly vrátit miliony od Bakaly

Zaorálek
Zdroj: oficiální zdroj
Místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek kritizoval Věci veřejné

Místopředseda strany ČSSD Lubomír Zaorálek požaduje, aby strana Věci veřejné vrátila finanční dar od podnikatele Zdeňka Bakaly v hodnotě šesti milionů korun.

Věci veřejné před volbami pana Bakalu otevřeně kritizovaly, a proto není možné, aby od něj peníze přijaly, řekl ve čtvrtek Zaorálek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nečas zatím vládu nesestavuje. ČSSD se smířila s opoziční rolí

"Pokud VV na jedné straně pana Bakalu kritizují a na straně druhé od něj vesele inkasují peníze na svou kampaň, je to přinejmenším důkazem alibismu a schizofrenie této Johnovy strany," konstatoval Zaorálek. Upozornil také na fakt, že jednička kandidátky VV v Moravskoslezském kraji Kristýna Kočí obvinila Bakalu z toho, že obelhal lidi, když nesplnil svůj slib ohledně možnosti odkupu bytů OKD, které vlastní.

 

PSALI JSME:

Bakala přispěl na volby částkou 28 milionů. Obdaroval ODS, TOP 09 a VV

 

Strana proto požaduje, aby Radek John a jeho strana vrátila šest milionů, které na kampaň od Zdeňka Bakaly obdržela, anebo je darovala nájemníkům Bytyokd.cz. "Pokud tak neučiní, bude to další důkaz toho, že Věci veřejné zneužily v kampani důvěry občanů," uzavřel Zaorálek.

Aféra bytů OKD trvá už několik let. V roce 2004 došlo ke sporné privatizaci důlní společnosti OKD a jejího majetku, jehož součástí byly i tisíce bytů. Ty později koupil miliardář Zdeněk Bakala.

Podle ČSSD však byty neměly být vůbec součástí privatizace, přestože jí tehdy odsouhlasila vláda Stanislava Grosse (ČSSD) a dokončil ji tehdejší ministr financí Bohuslav Sobotka (ČSSD). V roce 2008 založili nespokojení nájemníci občanské sdružení Bytyokd.cz, které dokonce podalo stížnost k Evropské komisi.
 

tn.cz / Mediafax