ČSSD zamítla mimořádný sjezd. Kvůli přímé volbě šéfa

Bohuslav Sobotka
Zdroj: Mediafax
Prvním mužem ČSSD je nyní Bohuslav Sobotka

Mimořádný sjezd, po kterém volá pražská organizace ČSSD, se konat nebude, usneslo se v pátek předsednictvo strany. ČSSD bude pokračovat v přípravách řádného sjezdu na jaře příštího roku.

"Roste počet stoupenců přímé volby. Je proto potřeba organizačně připravit systém volby tak, aby se zvládl a byl dobře kontrolovatelný," vysvětlil místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vedení ČSSD posvětilo poplatky u lékaře. Prosadili to hejtmaniDosavadní předseda Jiří Paroubek složil funkci hned po skončení voleb v sobotu 29. května. Sociální demokracie volby sice vyhrála, ovšem ne s takovým výsledkem, jak si představovala. Nebyla by schopná sestavit vládu.


ČTĚTE TAKÉ:

Paroubek: VV jsou mafiánský projekt ODS, John je drzý demagogPo mimořádném sjezdu, který by se konal hned v září, volá pražská organizace ČSSD. "Strana potřebuje především nového předsedu a potřebuje ho rychle. Musíme také udělat změny v našem programu, aby byl atraktivní pro voliče. Navíc je nutné obnovit důvěru našich voličů tam, kde jsme ji zklamali," uvedl na počátku týdne Petr Hulinský, předseda pražské ČSSD.

tn.cz / Mediafax