Další do toskánské party - Borůvková z ČSSD

V Praze se sešel Ústřední výkonný výbor ČSSD-2
Zdroj: Mediafax
Alena Borůvková se snažila stát místopředsedkyní ČSSD.

Toskánská aféra zřejmě pokračuje, Kromě šéfa ODS Topolánka, ředitele ČEZu Romana nebo poslance ČSSD Urbana byla v Monte Argentariu i Alena Borůvková z ČSSD.

Neúspěšnou kandidátku na místopředsedkyni ČSSD prozradily fotky na facebooku. Podle nich byla právě v Monte Argentariu ve stejné době jako Topolánek.


Novináři z časopisu Týden kvůli fotografiím Borůvkové volali, ta se ale k celé situaci nechtěla vyjadřovat. “Nebudu to jakkoli komentovat,“ za pět minut ale podle Týdne volala zpátky a sdělila, že je ochotná na otázky novinářům odpovědět písemně, ale do telefonu jim nic neřekne.

 

Borůvková fotografie na facebook vložila i když věděla, že má mezi registrovanými přáteli novináře. Tvrdila, že snímky jsou rok staré. Nakonec však potvrdila, že v Toskánsku letos byla, avšak ne v Monte Argentariu, ale ve Florencii a ne v červenci ale v srpnu. Podle Týdne ale fotky vkládala na sociální síť před měsícem.
 

Jádrem Toskánské aféry jsou fotografie pořízené neznámými autory. Je na nich zachycen Mirek Topolánek, lobbisté a podnikatelé, kteří trávili dovolenou velmi blízko sebe.


Klíčovou postavou je bývalý šéf rozvědky Karel Randák, který fotografie médiím předal. Rozvědka ale popírá, že by šéfa ODS a spol. na dovolené sledovali její lidé. Více si o aféře přečtěte TADY.

 

Podle Topolánka si vilu, kde trávil dovolenou, pronajal lobbista Marek Dalík.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mar TN.cz