Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Agresivní prodejci

Další oběť předváděčky: Důchodce (90) obrali o všechny úspory

O všechny našetřené peníze obrali agresivní prodejci na předváděcí akci muže z Krnovska. Vnutili mu nádobí a vysavač, vše za pětadvacet tisíc korun. Muž sice od smlouvy odstoupil a zboží poslal zpět, peníze ale nemá a firma se s ním nebaví.

Chtěl si užít labužnickou show s večeří a dárky, na kterou ho letos v lednu nalákal leták firmy Arte Note. Místo toho ale devadesátiletý Antonín Botek z Města Albrechtic přišel o úspory. Po několikahodinovém nátlaku mu vnutili robotický vysavač a nádobí. Namluvili mu, že když nakoupí, vyhraje.

 

Jeden z prodejců s ním odjel do domova důchodců, vzal si od něj pětadvacet tisíc, smlouvy ale vypsal jen na dvacet a zmizel. Slibovanou výhru ale důchodci samozřejmě nedal. Když mu došlo, že ho napálili, okamžitě jednal.

 

 

"Odstoupil od kupní smlouvy, zaslal zakoupené zboží zpět tomu prodávajícímu, a nyní je tedy na straně prodávajícího povinnost do třiceti dnů od doručení odstoupení vrátit finanční prostředky," říká advokát Pavel Zajíc.

 

Jenže ani po dvou měsících Antonín Botek peníze nemá, telefony nikdo nezvedá a firma není k zastižení ani ve Slavníkově ulici v Praze, kde má mít v jedné sklepní kójí sídlo spolu s dalšími 256 firmami. Pořád ji tam někdo hledá.

 

Sídlo společnosti Arte Note hledal Antonín Botek dokonce až v Roudnici nad Labem, kam na ni sehnal kontakt, ale marně. Firmu teď chce hnát před soud.
 

ana / Marek Švidrnoch TN.cz