Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Další odpadlík! Poslanec Vysloužil opouští Věci veřejné, podpoří platformu Karolíny Peake

Radim Vysloužil
Zdroj: Mediafax

Poslanec Radim Vysloužil opustí poslanecký klub Věcí veřejných, vzdává se i členství ve straně. Podpoří platformu vicepremiérky Karolíny Peake, informoval její tiskový odbor v sobotu.

"Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl opustit poslanecký klub Věcí veřejných a ukončit členství ve straně Věci veřejné,“ oznámil ve svém tiskovém prohlášení Vysloužil.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Poslanec Radim Vysloužil (VV) pomohl odrodit vlastní holčičku! Na parkovišti benzínky v Praze

 

Zásadní pro něj prý je, aby vláda měla možnost dokončit svůj program. Alternativa předčasných voleb a vítězství ČSSD a KSČM se poslancovi nelíbí.

 

Věci veřejné podle něj svým veřejným vystupováním k politické kultuře nepřispěly. Straně se ani nepodařilo dostatečně prezentovat, co přínosného ve vládě prosadila. "V tomto se proto ztotožňuji s principy, které chce nyní prosazovat Karolína Peake,“ uvedl poslanec.

 

Rozhodování, zda opustit Věci veřejné, pro něj prý bylo náročné, neboť jak ve straně Věci veřejné, tak v platformě Karolíny Peake má přátele.

 

"Nejsem člověk uspěchaných gest a chtěl jsem si vyslechnout osobně důvody pro mne nečekaného kroku Karolíny Peake, probrat celou situaci v rodinném kruhu a s nejbližšími přáteli. Sám jsem byl dlouhodobě nespokojen s naší prezentací a kroky, které jsme činili. Čekal jsem, že dosáhneme změn ve straně a Karolína Peake měla mou podporu na předsedkyni strany,“ vysvětlil, proč Peake podpoří.

 

Vicepremiérka tak prozatím nasbírala podporu osmi poslanců. K tomu, aby sestavila poslanecký klub a uzavřela tak novou koaliční dohodu s ODS a TOP 09, jí zbývají dva poslanci. Pokud se jí to nepodaří, premiér Petr Nečas (ODS) pohrozil, že vláda padne a vypíší se předčasné volby.

tn.cz / mediafax / kos