Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 28. 11. 2014
zvýšení ostrahy

Další podezřelá OBÁLKA na ministerstvu! Zasedl krizový štáb

Zdroj: TV Nova

Na Ministerstvo vnitra dnes dorazila další podezřelá obálka. Je to už několikátá zásilka za poslední dny, ve které může být jed. A kvůli této vážné situaci se dnes sešel Ústřední krizový štáb. Rozhodl o zvýšení ostrahy všech ministerstev a například i sídla prezidenta republiky.

Je to deset dní, co na ministerstvu vnitra otevřeli první obálku s jedem. A vše nasvědčuje tomu, že hrozba trvá - dnes totiž přišla další. Policii se stále nedaří dopadnout odesílatele dopisů, které obsahovaly smrtelné jedy.

 

Hlídat se bude nejen veškerá příchozí pošta, ale také řidiči aut, kteří do úřadu přijíždějí. Nařízení začalo platit okamžitě. "Nechci vyvolávat žádnou paniku, ale myslíme si, že už těch dopisů je tolik, že je třeba tato opatření přijmout," řekl ministra vnitra Milan Chovanec.

 

Do vyšetřování se už zapojily české tajné služby, například BIS. Zatím nejhorší podobná  hrozba ve světě byla po teroristických útocích v USA v roce 2001.

 

 

Tehdy chodil poštou různým vládním i nevládním organizacím antrax. Po otevření obálek se smrtící baktérií zemřelo tehdy pět lidí a na 20 se jich přiotrávilo.

 

pet TN.cz
Reklama