Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Nejsou lůžka?

Čeká se na první úmrtí? V Praze pokračují problémy s převážením pacientů do nemocnic

Záchranka
Zdroj: TN.cz

Od medializace stupňujících se problémů pražských záchranářů s předáváním pacientů do nemocnic a po následném zásahu ministerstva zdravotnictví se situace zlepšila, počet komplikovaných předání se citelně snížil. I přesto v noci na středu pražské nemocnice odmítly 4 pacienty.

"Během poslední noci vyjížděly naše posádky k šesti pacientům s příznaky cévní mozkové příhody a u poloviny z nich bylo předání do specializované péče zdravotnických zařízení komplikované. Docházelo k časovým prodlevám, dispečerky musely avizovat pacienta v několika nemocnicích a někteří pacienti byli nakonec předáni až do třetí nebo čtvrté nemocnice v pořadí," uvedla mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová.

 

 

Další problém pak pražská záchranka zaznamenala před půlnocí. Záchranáři hledali vhodné umístění na kardiologii pro muže (30) se srdečními potížemi. I s jeho hospitalizací měli ale problém a muže přijala jedna z nemocnic až po složitém obvolávání.

 

 

"Opakovaně se nabízí urgentní otázka – je v Praze dostatek intenzivních lůžek? Neměly by kompetentní orgány začít situaci koncepčně řešit? Zanedlouho začínají prázdniny a dovolené, na relax a odpočinek mají samozřejmě právo i zdravotníci. Jejich dovolené s sebou ale logicky přinesou problémy s uzavíráním jednotlivých oddělení v nemocnicích, tj. počet aktuálních lůžek se ještě zmenší. Kam potom s pacienty," dodala na závěr mluvčí.

 

TN.cz