Šéf lidovců

DEN S POLITIKEM: Jak řeší Bělobrádek dietní prohřešky?

Proč a jak často má chuť s politikou skončit nebo jak řeší svoje dietní prohřešky. I to nám prozradil při natáčení dalšího dílu politického seriálu "Den s" předseda lidovců a vicepremiér pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek.

Pavel Bělobrádek si před naším natáčením příliš neodpočinul. "Vláda byla do půlnoci, do půl jedné byla tisková konference, takže ve dvě jsem šel spát. Vstával jsem někdy po šesté," usmíval se lidovecký předseda.
 

Suma sumárum - 4 hodiny spánku. Pavel Bělobrádek má ale časné vstávání natrénované z dob, kdy dělal veterináře a budíčka měl ve čtvrt na pět. A tak i když nepije kávu, byl na schůzce na rektorátu v Hradci Králové před devátou ve formě a podřízeným pozdní příchod s gustem osladil.
 

Že umí být nekompromisní, předvedl předseda lidovců i našemu kameramanovi. Když ho při dalším jednání na lékařské fakultě natočil, jak kousá do chlebíčku, rozčílil se a záběr zakázal odvysílat.
 

Stejně tvrdý prý bude Bělobrádek při jednání s ministrem financí Andrejem Babišem, od kterého chce na vědu a výzkum dalších 700 milionů korun. "Já se bojím jenom pánaboha a když někdo na mě vidlema, tak většinou, přesto, že jsem křesťan, tak ne vždycky jdu po něm chlebem," prozradil Bělobrádek.
 

A když je řeč o chlebu, stravování si prý Bělobrádek chce také začít hlídat - ve vysoké politice totiž střídavě přibírá a hubne. Momentálně prý potřebuje shodit. Pivo k vepřové panence si ale při obědě na rozdíl od polévky neodpustil.
 


"Říkal jsem si několikrát, že musím aspoň chodit plavat, ale skutek utek. Takže budu muset jít do sebe, protože doufám, že zase pojedu do lázní, tak aby se mě tam děvčata v bazénu nelekla, až jim ukážu své lahůdkové tělo s přebývajícím tukem," usmívá se.
 

S profesionálním sportem musel Bělobrádek skončit na vysoké, když onemocněl roztroušenou sklerózu. Kvůli ní by se ale neměl přepínat ani v práci. Víc než nemoc ho prý vyčerpává odloučení od dětí a manželky.

Související témata:
TN.cz