POČASÍ NA MĚSÍC: Červenec bude teplý, ale plný bouřek

Bude na šortky a tričko, ale radši si přichystejte i pláštěnky. Počasí v červenci bude nevypočitatelné.

V červenci si tropického vedra příliš neužijeme. Spíše naopak, první prázdninový měsíc bude deštivý a plný přívalových lijáků, které budou dál zvedat hladiny toků a vyplavovat sklepy. Záplavy den po dni TADY.


"Letošní červenec by měl být srážkově nadprůměrný, napršet by mělo přes 90 milimetrů srážek,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová. Předpověď na příští dny TADY.


Od 1. do 10. července bude zpočátku oblačno až polojasno. První červencové dny nás čekají letní teploty, rtuť teploměru se vyšplhá až ke třicítce. V odpoledních hodinách nás ale budou trápit přeháňky a silné bouřky, po ránu se budou tvořit mlhy.


"Ranní teploty se budou na začátku měsíce pohybovat mezi 19 až 14 stupni, ale blíže k desátému červenci spadnou až na deset stupňů,“ předpověděla meteoroložka Dagmar Honsová.


Ke konci první dekády se ochladí i odpoledne a užijeme si teplot mezi 20 až 25 stupni Celsia.


Ani období od 11. do 20. července nám suché a slunečné léto nepřinese. "Očekáváme oblačno až polojasno, místy se mohou objevit přeháňky a bouřky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 22 až 27 stupni Celsia,“ uvedla Honsová.


Léto do Česka ale nakonec dorazí, meteorologové slibují skoro jasnou oblohu na posledních pět červencových dní. "V odpoledních maximech se můžeme těšit na 24 až 30 stupňů Celsia,“ doplnila Honsová.
 

sn TN.cz