hasiči spravují hráz

Obec Kletečná i dětský tábor v ohrožení. Na Vysočině praskla hráz rybníka

Tři čtvrtiny prasklé hráze rybníka Dolní Kladiny v Zachotíně na Pelhřimovsku se v úterý krátce po 17. hodině zhroutily. Pro obec Kletečná byl vyhlášen 3.stupeň povodňové aktivity, později byl ale snížen na 2. stupeň a evakuace obyvatel nehrozí.

Pro obce správního obvodu ORP Pelhřimov byl vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity.
 

 

"Na místo události dorazily další posilové jednotky a také technika, jde o pytlovačku a pytle s pískem ze stanice Havlíčkův Brod. Naší snahou v této chvíli je zvýšit na maximální úroveň opatření k zajištění ochrany a bezpečnosti občanů, a to zejména v obci Kletečná, kde i nadále platí 3. stupeň povodňové aktivity. I nadále se hasiči na místě snaží utěsnit hráz. K rybníku neustále míří nákladní vozidla, která dovážejí kamení. Na místě byla přijata veškerá bezpečnostní a preventivní opatření, evakuace osob není zatím nutná," popsala situaci před 20. hodinou mluvčí hasičů.
 

Později ale oznámila, že v obci Kletečná byl 3. stupeň snížen na 2. stupeň povodňové aktivity.
 

Na Vysočině praskla hráz rybníka

1
/
4
Zdroj: Dušan Vrbecký
mapa - rybník Dolní Kladiny - 4

 

Kraj Vysočina v podvečer posílil na místě nasazenou techniku o čtyři vozy správy a údržby silnic, aby pomohly navážet suť a kamení z kamenolomu v Nemojově. Hasiči k upevnění hráze po rozřezání použili také vyvrácený strom. Se snížením stupně povodňové aktivity ale večer postupně nasazení techniky zredukovali.
 


 

 

Dušan Vrbecký TN.cz