Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zneužil postavení?

Dívka (15) z dětského domova otěhotněla s vedoucím vychovatelem

Zdroj: TV Nova

Obrovské selhání pedagoga z dětského domova ve Slaném řeší policie. Vedoucí vychovatel měl mít pohlavní styk s teprve patnáctiletou chovankou. Ta dokonce otěhotněla. Podle policie se nedopustil žádného trestného činu, každopádně není pochyb, že jde o velké morální a profesní selhání.

Na průšvih upozornil redakci TV Nova anonym: "V dětském domově ve Slaném právě probíhá policejní vyšetřování, kdy se vedoucí vychovatel vyspal s chovankyní, která dokonce otěhotněla a byla na potratu. (...) Co je ještě horší, že pí. vedoucí, již několik měsíců musela tušit, že se něco děje (byla na to upozorněna zaměstnanci). (...)"
 

To je část anonymního vyjádření , které přišlo do redakce televize Nova. Obrátili jsme se na policii a ta prošetřování tohoto skutečně ojedinělého a zarážejícího případu potvrdila. Šéfkou dětského domova je Alena Zouplnová, ta se ale k věci vyjádřit nechtěla. Zaměstnanci domova reportéry stále jen odkazovali na tiskovou mluvčí ministerstva školství.
 

 

Po zdlouhavém telefonování na pevnou linku, se přece jen podařilo vedoucí domova kontaktovat. Odpověděla ale pouze jedním slovem na sms zprávu, zda v domově ještě zmiňovaný vychovatel pracuje. "Nepracuje," byla jediná reakce ředitelky Zouplnové.
 

Redakce TV Nova oslovila i ministerstvo školství, zda kvůli případu vyvodí důsledky i pro vedoucí zařízení. "Čekáme na výsledky šetření. Přijmeme případně další opatření," uvedl náměstkem ministra školství Jindřich Fryč.
 

Podle policie ale v domově k trestnému činu nedošlo. Zřejmě proto, že už dívce bylo patnáct let. "Prováděným policejním šetřením bylo zjištěno, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu," okomentovala to policejním žargonem mluvčí středočeské policie Jana Šteinerová. Vzhledem k věku a soukromí dívky a nenaplněné skutkové podstatě trestného činu nebude policie k tomuto případu poskytovat bližší informace.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Těhotná Borhyová: Kdo ji nahradí v televizi, než se vrátí?

Smrt těhotné ženy v Praze: Je sex v těhotenství nebezpečný?

tn.cz / gar