Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dlužníci jsou stále agresivnější, upozorňuje Exekutorská komora

Exekuce. Ilustrační foto
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Exekutorská komora ČR upozorňuje na fakt, že dlužníci jsou stále více agresivní. Počet případů, kdy zaútočí na exekutory, stále roste.

Ve Velkých Losinách na Šumpersku byli v pondělí napadeni dva vykonavatelé soudního exekutora. Jak v úterý sdělila Exekutorská komora ČR, tento případ považuje za negativní důkaz stoupající agresivity dlužníků vůči exekutorům.

 

"Exekutorská komora ČR považuje tento případ za negativní důkaz stoupající agresivity dlužníků vůči exekutorům, která je důsledkem mediální protiexekutorské atmosféry. Ve většině případů bývá dlužník označován za poškozeného, věřitelům nebývá poskytnut prostor," uvedla mluvčí komory Petra Báčová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Muži zmlátili exekutory, kteří chtěli zabavit auto

 

Jak zdůraznila, vykonavatelé soudních exekutorů musejí absolvovat příslušná školení. "V oblasti jednání v krizových situacích a v sebeobraně jsou patřičně vzděláváni Komorou. Zájemce o tuto práci navíc musí naplňovat důležitá kritéria: mimo jiné musí mít úplné středoškolské vzdělání, musí být v pracovním poměru u exekutora po dobu nejméně jednoho roku a podmínkou pro výkon jeho funkce je také absolvování kvalifikační zkoušky," doplnila mluvčí.

 

K ataku podle ní došlo při výkonu tzv. mobiliární exekuce u dlužníka. Oba zaměstnanci úřadu museli být ošetřeni v nemocnici. Z průběhu exekuce pořídili videozáznam a jeho nepoškozenou část předají policii k prošetření případu.

klab tn.cz / Mediafax