Předpověď počasí

Dnes nás čeká slunečný tropický den, teploty překročí třicítku

Dnes bude krásný slunečný den, teploty dokonce překročí třicítku. Meteorologové ale varují před bouřkami, se kterými by mohly přijít přívalové srážky a kroupy.

V pátek meteorologové očekávají většinou skoro jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti se mohou ojediněle objevit i přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty vystoupí na 30 až 33 °C, na severovýchodě bude kolem 28 °C. V 1000 m na horách se budou teploty pohybovat kolem 25 °C, v Jeseníkách a Beskydech bude kolem 21 °C.
 

Vát bude slabý jižní až jihovýchodní vítr rychlostí 1 až 4 m/s.
 

Meteorologové vydali varování před bouřkami. To platí ode dneška od 12 hodin až do odvolání. V bouřkách se mohou lokálně vyskytovat přívalové srážky a kroupy.
 


 

Předpověď na sobotu slibuje skoro jasno, během dne až oblačno, místy bouřky nebo přeháňky, zejména v Čechách. Nejnižší noční teploty budou 19 až 15 °C, nejvyšší denní vystoupají na 30 až 34 °C. V neděli by dokonce měly dosáhnout až na tropických 36 °C.
 

"Začátek letošních prázdnin přinese až o 15 °C vyšší teploty než loňský rok a v neděli se budou přepisovat tabulky teplotních rekordů," uvedla pro TN.CZ meteoroložka Dagmar Honsová.
 


 

 

TN.cz