předpověď počasí

Dnes se upečeme! Bude až 38 °C

Dnes přes den bude polojasno až jasno, nejvyšší teploty vystoupí na 34 až 38 °C, na východě Moravy a Slezska se budou pohybovat kolem 32 °C, v 1000 m na horách okolo 30 °C.

Vát bude mírný jižní vítr rychlostí mezi 2 a 5 m/s.
 

Tlaková tendence: slabý pokles.
 

Biometeorologická předpověď: pro celou republiku bude platit stupeň č. 3 - vysoká zátěž. Jedinci s méně přizpůsobivým termoregulačním systémem organismu mohou pociťovat zvýšenou zátěž vedrem.
 

Jde zejména o osoby s kardiovaskulárními chorobami, jedince s nemocemi dýchacího ústrojí a starší občany. Odborníci doporučují vyvarovat se zvýšené psychické zátěže a vykonávat pouze lehké, nezbytně nutné práce a bedlivě sledovat aktuální zdravotní stav. V případě potíží by měli občané vyhledat lékařskou pomoc.
 


 

Teplotní rekord pro 20. srpen má hodnotu 34,6 °C a naměřený byl v roce 1943. Naopak nejchladněji bylo v roce 1968, kdy teploměry ukázaly hodnotu 8,3 °C.
 

Počasí v Evropě
 

Frontální systém spojený s tlakovou níží nad Atlantikem bude přinášet zvětšenou oblačnost s občasnými přeháňkami a bouřkami na severu, západě a severozápadě Evropy. Jinak bude většina Evropy pod vlivem tlakové výše, která postupuje přes Evropu střední dále k východu a slibuje jasné až polojasné počasí, jen při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky.
 

Na jihu Evropy bude převážně polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Teploty se budou na severozápadě a severu Evropy pohybovat mezi 19 a 26 °C, na západě kontinentu stoupnou na 32 °C.
 

Ve střední Evropě ukáže rtuť v teploměru na 28 až 37 °C. Ve Středomoří se budou teploty pohybovat mezi 28 až 35 °C, na Pyrenejském poloostrově se vyšplhají až na 39 °C.
 


 

Předpověď na úterý
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / kos