Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dnešní tisk: absolventi bez peněz a "větší než malé množství“ drogy

S režisérem Pavlem Hášou se rozloučily desítky celebrit. Absolventi jsou bez podpory.

Deník Blesk přináší reportáž z pohřbu režiséra a manžela herečky Květy Fialové Pavla Háši. Do smuteční síně společně dorazili i manželé Menzelovi, kteří se bok po boku na veřejnosti už moc často neobjevují. Naopak chyběla Květa Fialová, které lékaři po operaci srdce účast nedoporučili.
 

Vláda chce určit, jak velké množství drog je už trestné. Do připomínkového řízení jde návrh závazné tabulky, kolik jednotlivých drog může mít člověk u sebe, aniž by mu hrozilo trestné stíhání a soud, zjistily Lidové noviny. Dosud mohli množství policisté a soudci posuzovat různě.
 

Výlety za poznáním českých krajů si můžete zpříjemnit posezením v restauracích pod širým nebem. V letních horcích se málokomu chce dusit v uzavřených restauracích. Deník Mladá Fronta Dnes přináší tipy na ty, které jsou příjemné.
 

Po ukončení školy končí stále více čerstvých absolventů na pracovním úřadě. Stát za ně sice zaplatí zdravotní pojištění, ale podporu řada z nich nedostane zjistil deník Právo. Nárok na ni mají od roku 2004 totiž jen absolventi, kteří z posledních tří let studia nejméně rok pracovali a odváděli sociální pojištění.
 

I v době krize může podnik vydělávat. Jako příklad uvádějí Hospodářské noviny ČEZ. Za první pololetí si tento podnik přišel na 32 miliard korun, což je o jedenáct procent více než loni. Zatímco podniky, které kvůli krizi musí propouštět, to štve, politici už přemýšlejí za co zisk utratí.

muf TN.cz