DNEŠNÍ TISK: Česko šetří, Dohnal na NKÚ rozdal statisícové bonusy

Bývalí policisté radí řidičům, jak se vyhnout placení pokut. V nemocnicích se šetří, lékaři budou operovat "bleskově" – ráno absolvujete operaci a večer už budete ležet doma.

Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal, jenž se u soudu zodpovídá z plýtvání erárními penězi, opět rozhazuje. V době úsporných balíčků rozdává svým nejbližším spolupracovníkům stovky tisíc korun jako mimořádné odměny, píší v úterním vydání Hospodářské noviny.


Žena z třetího budapešťského obvodu porodila zdravého syna přímo na ulici a v silném mrazu. Píše o tom úterní vydání deníku Právo. Chlapec přišel na svět za kuriózních okolností v neděli. Matce při porodu asistoval invalidní důchodce, bývalý meteorolog Péter Hiesz. Do příjezdu sanitky ochránil novorozeně před podchlazením vlastním pulovrem.


Bývalí policisté si založili agenturu a nabízejí pomoc pokutovaným řidičům, proti policii a proti úřadům, které řeší dopravní přestupky, píše v úterním vydání deník MF DNES. Expolicisté, kteří sami pracovali v terénu, znají nejen triky, ale i chyby, kterých se jejich bývalí kolegové a úředníci dopouštějí.


Velké a fakultní nemocnice očekávají méně peněz na péči, musí tedy šetřit a jednou z cest je i takzvaná jednodenní chirurgie. Ráno pacient přijde do nemocnice, podstoupí operaci a večer už bude ležet doma, píší v úterním vydání Lidové noviny. Od ledna by se to mělo týkat lidí po operaci žlučníku, břišní či tříselné kýly nebo třeba slepého střeva. V úvahu přicházejí i jednodušší ortopedické, některé gynekologické či urologické zákroky, které dosud vyžadovaly několikadenní pobyt v nemocnici. Záležet bude ovšem také na celkovém stavu pacienta, popisují Lidové noviny.
 

 

TN.cz