Dnešní tisk: Metro na letiště nebude, Kemr prý kolaboroval

Rychlé půjčky na ulici vás mohou připravit o dům. Švorcová tvrdí, že Josef Kemr byl kolaborant STB.

Prodloužení trasy A až na ruzyňské letiště bylo dlouhá léta prioritou pražských radních. Už ale není, píše Mladá Fronta Dnes. Nahradila ho trasa D na sídliště Písnice. Místo Metra pojede na letiště tramvaj. Ale ne k novým terminálům, ale skončí u staré budovy.

 

Lidové noviny informují o problémech další školy. Akreditační komise si chce více pohlídat Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně. Ministryni přišel anonym namířený proti rektorovi školy Vladimíru Večerkovi.

 

Deník Právo varuje před rychlými půjčkami a spotřebitelskými úvěry. Především ty od nebankovních subjektů mohou nedostatečně informované lidi připravit třeba i o střechu nad hlavou. Stát tyto půjčky zatím výrazně nereguluje, varuje před nimi nejen ministerstvo financí a spravedlnosti.

 

Ve dnech, kdy republika oslavuje dvacetileté výročí pádu komunismu, poskytla Jiřina Švorcová rozhovor deníku Blesk. Hlavní hrdinka filmu Ženy za pultem se přiznala, že listopadové dny pro ni byly černou můrou. Zesnulého herce Josefa Kemra obvinila z kolaborace s minulým režimem.

muf TN.cz