DNEŠNÍ TISK: Obecní pokladny díky hazardu bohatnou. Zájem o hypotéky roste

Ředitelé škol zvedli učitelům platy, ale snížili jim odměny. Od příštího roku si budete moci za poplatek vybrat SPZ.

Změna loterijního zákona, která upravuje rozdělování výnosů hazardních společností mezi stát a obce nese místním samosprávám až pohádkové zisky. Například městská pokladna středočeského Berouna si letos místo osmi přilepší o dvacet milionů korun, píší úterní Lidové noviny.

 

Už příští rok si budete moci vybrat SPZ podle přání. Její cena bude 10 tisíc korun a majiteli zůstane napořád, píše MFDnes. Zákon už má k dispozici vláda a očekává se, že zákon Sněmovnou bez problémů projde.

 

Podle deníku Právo se učitelé marně těšili na slibované zvýšení platů. Od ledna jim sice tabulkové tarify narostly – vynulovány ale byly na mnohých školách snížením odměn.

 

Přestože první měsíce roku bývají pro koupi bytu nejslabším obdobím, banky letos překonávají rekordy ze stejných měsíců z doby největšího hypotečního boomu z let 2007 a 2008. K rekordům přispívají nízké ceny nemovitostí a historicky nejlevnější hypotéky, informují úterní Hospodářské noviny.

 

Petr Štěpánek se naposledy rozloučil se svou manželkou Vlastou Janečkovou, která zemřela minulý týden. Vdovce do smuteční síně doprovodila mladší sestra Kristina Taberyová, napsal deník Blesk. Poslední rozloučení trvalo asi 20 minut a proběhlo bez jakéhokoliv proslovu.

 

V deníku Aha! najdete příběh důchodkyně Jaroslavy, která už deset let bydlí na ubytovně plné Ukrajinců a musí vyžít s důchodem 6944 korun. Téměř celý důchod padne na ubytovnu. Na život ji pak už zbývá jen 34 korun na den. Jak s tím vyžije?
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

muf tn.cz / Mediafax