Dnešní tisk: Platby kartou už nejsou zdarma a zadlužený Harrachov

Čtvrteční noviny informují o tom, že některé restaurace si účtují poplatek za platbu kartou nebo o hrozbě exekuce pro Harrachov.

Odběr DNA, který v roce 2007 provedla policie v rámci celoplošné akce u vězně Alberta Žirovnického, byl nezákonný. Uvedlo to dnešní Právo s odvoláním na úterní rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 7. Podle listu je rozsudek průlomový.

 

Některé restaurace využily novelu zákona a zákazníkům začaly účtovat poplatky za platbu kartou. Píší o tom ve čtvrtečním vydání Lidové noviny. Zákazníkům dosud nebyly účtovány žádné poplatky. To se ale začíná pomalu měnit: někteří obchodníci odmítají provizi z transakcí pro kartové společnosti brát na svá bedra.

 

Krkonošské lyžařské středisko Harrachov se zřejmě stalo jednou z nejzadluženějších obcí v Česku. A s velkou pravděpodobností skončí v exekuci, píší ve čtvrtečním vydání Hospodářské noviny. Harrachov tak bude následovat sousední Rokytnici, kterou podobný osud potkal před osmi lety.

 

Člověk v bílém plášti, kterého nikdo v nemocnici neznal, se lehce dostal až k postýlkám s novorozenci, jinde měl bez dozoru přístup na JIP nebo stál nad opuštěným vozíkem s léky s chorobopisy. V testu bezpečnosti propadlo šest nemocnic z devíti, píše ve čtvrtečním vydání deník MF DNES.

 

Deník Blesk představuje vzácná dvojčata nočních poloopiček outloňů malých, která se narodila v děčínské ZOO. Jedno z nich matka odmítla a skončilo v péči ošetřovatelů. O druhé se prý samička pečlivě stará.

vrl TN.cz