Dnešní tisk: Poslanci vyrazili do Peru a šikana řidičů

Úterní noviny přinášejí informace o cestě poslanců do Jižní Ameriky a o šikaně českých řidičů v Německu.

Mladá fronta Dnes se věnuje kontrolám českých řidičů v Německu. Některé z nich opravdu připomínají spíše šikanu. Jako zážitek muže, který byl u silnice nucen močit do kelímku.

 

Lidové noviny se vracejí ke kauze komunistické prokurátorky Brožové-Polednové. Nově přicházejí s případem, v kterém roku 1950 navrhla trest smrti pro těhotnou ženu.

 

Hospodářské noviny se zajímaly o to, jaké peníze a u koho utrácí stát. Na základě vlastního propočtu například zjistily, že za poslední tři roky pět firem dostalo zakázky v celkové hodnotě 38 miliard korun.

 

Deník Blesk píše o služební cestě šesti poslanců do Peru. Ta nás přijde na více než milion korun. A dočtete se také, jakou exotiku naši zákonodárci za peníze daňových poplatníků navštíví.

 

Policejní prezident Oldřich Martinů vydal v reakci na nedávnou dvojnásobnou vraždu v Českých Budějovicích rozkaz, který by měl znamenat, že policie bude brát vážněji oznámení lidí, jimž někdo vyhrožuje například zabitím. Policisté by v obdobných případech měli postupovat tak, jako kdyby opravdu hrozila vražda, píše deník Právo.

vrl TN.cz