DNEŠNÍ TISK: Poslanec Benda není JUDr., Řebíček si připsal další miliony za Viamont

V dnešních novinách najdete informace o jednáních pravděpodobné koalice. Kromě toho se také dočtete, že staronový poslanec Marek Benda titul JUDr. vlastně nikdy nezískal, a že společnost BP je v krizi.

Mladá fronta DNES se věnuje povolebním plánům stran možné koalice, jak obsadit ministerská křesla. Vyjednavači ODS, TOP 09 a VV sice personální otázky neřeší, uvnitř jednotlivých stran se ale podle listu jedná, kdo by mohl být ministrem. Zato ČSSD, která pravděpodobně půjde do opozice, řeší dluhy, které si nadělala nákladnou předvolební kampaní. Teď bude muset šetřit.

 

Staronový poslanec Marek Benda (ODS) o svůj zpochybňovaný titul JUDr., který měl získat na plzeňských právech, přijít nemůže. Nikdy ho totiž nedostal. Deník Právo přináší tuto informaci s odkazem na samotného Bendu i experta na správní právo z dané fakulty. Ještě nedávno přitom vedení fakulty i univerzity tvrdilo, že nejprve musí Bendovi titul odebrat a on pak může požádat o rigorózní řízení. Jak už ale bylo řečeno, Benda titul nikdy nezískal.

 

 Lidové noviny se mimo jiné věnují problému s únikem ropy v Mexickém zálivu. Společnost British Petrol (BP), která je za únik ropy do oceánu odpovědná, teď díky neschopnosti ropu zastavit, bojuje o přežití na trhu. Jednak klesla tržní cena firmy a pak se o její ovládnutí snaží agresivní investiční fondy a někteří investoři dokonce mluví o krachu společnosti.

 

Hospodářské noviny získaly informace z nejnovějšího majetkového přiznání exministra dopravy Aleše Řebíčka. Z něj vyplývá, že na prodeji stavební společnosti Viamont vydělal exministr o 82 milionů víc, než se původně tušilo (původní odhad byl „jen“ 260 milonů korun). Oficiálně prodával Řebíček firmu Viamont jako regionální společnost. Po jeho nástupu na ministerstvo ale Viamont začal získávat zakázky státního významu.

TN.cz