DNEŠNÍ TISK: Přibývá lidí neschopných splácet hypotéku, další extremisté u soudu

Všechny české deníky se věnují nové vládě. Mimo to se ale dočtete třeba to, že v Česku přibývá lidí, kteří nejsou schopni splácet hypotéku, nebo že k soudu míří další pravicoví extremisté.

K soudu míří první část pravicových extremistů, které policie pozatýkala při dvou velkých raziích pod názvem Lotta loni v říjnu a letos v lednu. Mezi osmičkou obžalovaných je i někdejší zakladatel neonacistického Národního odporu Filip Vávra, píší ve čtvrtečním vydání Lidové noviny. Za podporu a propagaci hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka hrozí dotyčným teoreticky až osm let vězení.

 

V Česku přibývá lidí, kteří kvůli neschopnosti splácet hypotéku přicházejí o své byty a domy. V prvním pololetí se počet nedobrovolných dražeb meziročně více než zdvojnásobil. Dražba přitom ještě nemusí pokrýt dluhy, protože cena často nepokryje závazek bance, píší dnešní Hospodářské noviny. List dodává, že podle odborníků nedobrovolné prodeje vyvrcholí v příštím a přespříštím roce.

 

Mladá fronta DNES ve čtvrtek informuje o odvolání manažera Václava Jobovského z Ústavu pro jaderný výzkum. List píše, že nemusí jít o běžnou událost - vyhození Jobovského spojuje s jeho kritickou výpovědí na protikorupční policii v kauze, v níž figuruje vlastník ústavu, tedy společnost ČEZ. Jobovský byl ve své výpovědi totiž kritický. Vedení ČEZu to popírá.

 

Deník Právo píše o novele zákona, která začíná platit dnešním dnem a má zabránit zneužívání linek tísňového volání. Vtipálci, kteří dvakrát zavolají na tísňovou linku s vymyšlenými poplašnými zprávami totiž nově budou moci přijít o telefonní připojení. A to i majitelé mobilního telefonu, pokud jej k volání zneužili.

s využitím agentur TN.cz