Dnešní tisk: Soudům hrozí exekuce, Číňané postaví dálnici v Polsku

Číňané v Polsku postaví zřejmě dálnici za polovinu odhadnutých investic. Janotův balíček připraví některé rodiny o tisíce.

MF Dnes uvádí, že české soudy dluží advokátům, překladatelům či soudním znalcům 129 milionů korun. Z toho je už 86 milionů po lhůtě splatnosti. Některým soudům proto údajně hrozí exekuce.

 

V Lidových novinách se dočtete, že Číňané, kteří dokážou vyrobit levně kde co, budou zřejmě stavět i dálnice. Čínské konsorcium vyhrálo tendr v Polsku, když nabídlo o polovinu nižší cenu, než jakou odhadlo zdejší ředitelství silnic a dálnic.


Janotův balíček přijde rodiny na miliony, píše se na titulní straně Práva. Domácnosti totiž mohou kvůli zvýšení některých daní a snížení platů ve veřejné správě přijít měsíčně až o několik tisíc korun. Nejhůře na tom budou rodiny s malými dětmi, kde jsou živitelé státními zaměstnanci, například učitelé. Těm by totiž v roce 2010 měly klesnout platy až o dva tisíce korun.


V deníku Blesk najdete smutný příběh, který opět varuje před nebezpečím používání či dokonce závislosti na sociálních sítích na internetu. Kvůli takzvané kyberšikaně na Facebooku došlo k první sebevraždě. V Británii skočila patnáctiletá dívka z mostu.

 

Hospodářské noviny přináší dobrou zprávu nemocným lupenkou. Podle listu jsou pro ně velkou nadějí nové australské přírodní přípravky. Studie prokázala účinnost u osmdesáti procent nemocných dětí i dospělých. Více v dnešních Hospodářských novinách. 

sn TN.cz