Manévry v metropoli

Do Prahy přiletěl izraelský premiér. Rojí se agenti, doprava stála

Do Prahy přiletěl jeden z nejstřeženějších mužů planety, izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Policie i tajné služby jsou ve střehu, dopravu v metropoli kvůli bezpečnosti hosta komplikovaly uzavírky.

Do Česka přiletěla vládní delegace Izraele, kterou vede premiér Benjamin Netanjahu. Uskuteční se společné jednání české a izraelské vlády. Netanjahu je jedním z nestřeženějších mužů na světě a policie a tajné služby jsou proto v nejvyšší pohotovosti.
 

Už přílet izraelského premiéra strážili na letišti v pražské Ruzyni dva ostřelovači a nespočet členů ochranky. Agenti tajné služby Mossad byli všude. Na bezpečnost izraelského premiéra a celé delegace kromě nich dohlíží na 500 policistů. Takto početná delegace je spíše výjimkou. 
 

VIDEO: Bezpečnostní opatření na pražské Ruzyni
 


 

Místo, kde Netanjahu v Praze bydlí, je utajené. Kolona izraelského premiéra je srovnatelná například s tou Obamovou, takže tomu odpovídala i bezpečnostní opatření. Kvůli nim bylo například omezeno i parkování od Malostranského náměstí až ke Kampě.
 

Na bezpečnost izraelského premiéra dohlíží hlavně tajná služba Mossad. Její agenti mají k dispozici nejmodernější techniku. Výjimkou nejsou lasery, výkonné kamery, nejmodernější sledovací zařízení a supervýkonné zbraně. A v provozu by měly být napříkald i rušičky - aby nebylo možné odpálit na dálku třeba bombu v silnici.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Protiteroristká opatření selhala: Dělník pronesl na olympijský stadion "bombu"


 

V rámci programu návštěvy je v plánu setkání předsedy vlády ČR Petra Nečase s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem a izraelských ministrů s jejich českými protějšky. Jednání ukončí pracovní večeře.
 

Předmětem rozhovorů předsedů vlád i resortních ministrů je rozvoj vzájemných hospodářských a kulturních vztahů a projektů konkrétní spolupráce, včetně oblastí vzdělávání a výzkumu.

TV Nova / cob tn.cz / Mediafax