Dobeš rozdal svým poradcům přes milion korun. Jména ale prozradit nechce

Ministr školství Josef Dobeš
Zdroj: Mediafax
Ministr školství Josef Dobeš

Ministr školství Josef Dobeš má na krku další skandální záležitost. Svým dvanácti poradcům rozdal v minulém roce 1 270 000 korun. Informaci přinesli Lidovky.cz.

Kolik dostal k výplatě na odměnách například kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora? Dobeš tuto informaci serveru prozradit nechtěl.
 

Dobešova náměstkyně Eva Bartoňová se stala nejlépe placenou úřednicí na ministerstvu. Zodpovídá za věci finanční, právní a správu úřadu. Měsíčně si přišla na 85 510 korun a k tomu dostala odměny v celkové výši 310 tisíc korun.
 

Ministerstvo školství pod Dobešovým vedením čelí silné kritice především kvůli čerpání peněz z evropských dotačních fondů.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Dobeš likviduje celé školství! Rozohnil se v Senátu Chládek
 

Dobešův úřad sice na přímý dotaz serveru Lidovky.cz zveřejnil platy a odměny ministerských náměstků, ale konkrétní údaje o příjmech poradců vydat nechtěl.
 

"Ministerstvo ve vztahu ke konkrétním zaměstnancům a konkrétním podmínkám přihlédlo, zda převáží nutnost ochrany soukromí a osobních údajů nad právem na informace, resp. nad požadavkem kontroly ze strany veřejnosti,“ stojí v prohlášení ministerstva.
 

Do dnes se tak například neví, kolik získal na odměnách kontroverzní Dobešův úředník Ladislav Bátora. Už dříve sice ministerstvo sdělilo aktivistovi Matěju Hollanovi, že Bátora pobíral 57 850 korun včetně příplatků za řízení. Tuto mzdu dostával když působil ve funkci zástupce ředitele kabinetu ministra. Odměny ale úřad nezveřejnil.

fim TN.cz