Dobešovi leží dluhy za Liberec v hlavě. Ministr podává trestní oznámení!

Dobešovi leží dluhy za Liberec v hlavě. Ministr podává trestní oznámení
Zdroj: Mediafax

Ministr školství Josef Dobeš (VV) podává trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli dluhům z mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci.

Ministerstvo školství při vlastních kontrolách i z dalších zdrojů zjistilo informace týkající se Technické univerzity v Liberci a města Liberec, které naznačují, že v některých případech byly v souvislosti s pořádáním mistrovství světa v Liberci v roce 2009 spáchány trestné činy.

PSALI JSME TAKÉ:
Dluhy šampionátu v Liberci se dají splatit, věří Neumannová


"Z těchto důvodů ministr podává trestní oznámení na neznámého pachatele. Trestní oznámení odesílá ministr Josef Dobeš na Okresní státní zastupitelství Liberec," oznámila mluvčí ministerstva školství Lucie Kubovičová.Ministerstvo školství zároveň informovalo likvidátora mistrovství světa o obsahu Závěrečné zprávy a hodnocení Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 v České republice, kterou poslalo do připomínkovacího mezirezortního řízení. Vyzvalo likvidátora, aby neprodleně učinil kroky vedoucí k vyhlášení insolvence organizačního výboru.

"Ministr Josef Dobeš k výše uvedenému postupu přistoupil proto, že do této chvíle nebyla vůle podniknout ve věci vypořádání dluhů vzniklých během Mistrovství světa v klasickém lyžování žádné konkrétní kroky, a že nebyl nalezen a potrestán jediný viník zodpovědný za tento stav," dodala Kubovičová.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax