Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

pomůžete také?

Dobrý Anděl pomáhá! Deniel díky němu může porazit rakovinu

Také dnes vám představíme rodinu, které posílá pravidelný měsíční finanční příspěvek nadační fond Dobrý anděl. Ten podporuje rodiny, kde někdo z členů trpí rakovinou nebo jiným vážným onemocněním. Pomáhá i Ulrychovým z Loun, kde se paní Radka stará sama o vážně nemocného Deniela.

Od doby, co se narodil, tráví Deniel víc času v nemocnici než doma. Lékaři dlouho nevěděli, co mu je, nakonec ale zjistili, že má genetickou vadu. Ta ho postupně připravila o imunitní systém, musel podstoupit náročnou léčbu a nakonec i transplantaci kostní dřeně. Když už to vypadalo, že se začíná uzdravovat, přišla další rána. Lékaři mu našli v žaludku, na plíci a na patře malé nádory. "Takže znova chemoterapie, další léčení . Nikdo nevěděl, jestli to Denísek přežije nebo ne," vysvětluje máma Deniela Radka Ulrychová.

 

Stejnou genetickou poruchou trpí i Denielův mladší bratr Samuel, jemu ale transplantace kostní dřeně pomohla a teď je už téměř zdravý. Šestiletý Denísek ale stále bojuje, jeho zdravotní stav je jako na houpačce. Denně bere silné léky, bývá často unavený a zatím nesmí ani do školky. "Vzdát to člověk nesmí, protože to člověk dělá pro to dítě a vlastně ten psychický stav toho člověka, toho rodiče, vlastně podporuje i to dítě," pokračuje maminka Deniela.

 

Paní Ulrychová se o kluky stará sama, z jednoho příjmu by ale nedokázala zaplatit vše, co léčba vyžaduje. I proto se obrátila na Nadační fond Dobrý anděl. Ten rodině okamžitě začal každý měsíc posílat příspěvek. "Zaplať pámbů za ně, opravdu, můžu klukům pořídit vlastně to, co potřebujeme, ať je to od jídla, zaplacení bydlení plus nemocnice, léky," vypočítává paní Radka.

 

Ačkoli by ráda začala pracovat, ještě dlouho to nebude možné. Nemoc se může totiž kdykoli znovu zhoršit.

Veronika Velcová tn.cz / hru