Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

TV Nova a DOBRÝ ANDĚL POMÁHají

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Kamila srazila k zemi leukémie, teď vyhrál zlato v motokrosu!

To je bojovník! Kamil Dostál (18) se postavil leukémii a ve svém boji vítězí. Dokonce tak, že před časem v motokrosových závodech zvítězil na Mistrovství ČR v crossracingu! Zároveň se Kamil stal jednou z výrazných osobností charitativní kampaně televize Nova a nadačního fondu Dobrý anděl.

Kamil žil aktivní život normálního teenagera, učil se autoklempířem, hodně sportoval a ze všeho nejvíce se věnoval své velké lásce – motokrosu. To až do chvíle, kdy se při práci sekl sekerou a netekla mu krev. Lékaři okamžitě Kamila vyšetřili a zjistili šokující diagnózu. Leukémii!

 

Nemocný Kamil musel okamžitě podstoupit tvrdou léčbou. „Vypadávaly mi vlasy, začínal jsem otékat, měl jsem obrovské bolesti kolenou a afty na orgánech. Uvnitř jsem se svlíkal jako had,“ vzpomíná Kamil.

 

Jeho nemoc ho dočasně upoutala i na invalidní vozík a tvrdě zasáhla celou rodinu. „Na den, kdy jsem se dozvěděli Kamilovu diagnózu, nikdy nezapomenu. Jela jsem tenkrát na injekce a měla jsem se zastavit u paní doktorky pro jeho výsledky. Byl to pro mě šok a pak už jsem si nic nepamatovala. Odpoledne jsme ho odváželi do nemocnice v Hradci Králové na onkologii. Tam začal koloběh vyšetření. Odběry kostní dřeně, bolestivá lumbální punkce, operace. Přestala jsem chodit do práce, doma zůstal jen manžel, který každý den jezdil za námi do nemocnice,“ vzpomíná Kamilova maminka.

 Nejintenzivnější chemoterapie trvala roka a během jednoho z cyklů se objevily vážné komplikace. Kamil měl v dutinách plísňovou infekci a musel do Prahy na dvě operace. Mladý sportovec se ale nevzdával a o svůj život tvrdě bojoval. Rodinu Dostálových zasáhla Kamilova nemoc nejen psychicky, ale také finančně. Po příjezdu do Motolské nemocnice rodiče Kamila dozvěděli o nadačním fondu Dobrý anděl.

 

„Byl jsem normální 16-tiletý kluk, užíval jsem si života plnými doušky a nepřipouštěl si, že by život mohl tak mladému člověku připravit nějaké úskalí. Musel jsem se vzdát svých blízkých, zájmů, své lásky a hlavně svého milovaného motokrosu. To se mi podařilo. Včera jsem totiž vyhrál zlatou medaili na Mistrovství České Republiky Amatérů v Crossracingu. To je soutěž pro ty, co dlouho nejezdili a já jsem na motorce závodně neseděl více jak dva roky. Byl jsem první už v kvalifikaci, dostal jsem se na dobrou pozici a od začátku jsem vedl. Před startem jsem byl strašně nervózní. Když jsem vyhrál, tak ten pocit vítězství byl nepřekonatelný, nikdy předtím jsem to nezažil a doufám, že to brzy zopakuji. Zítra jedu na další závod,“ říká bojovník se zákeřnou nemocí Kamil.

 

„Moc děkuji za pomoc. Všechny peníze šly na léky a na to, aby moji rodiče mohli být co nejvíce se mnou,“ dodává mladý sportovec.


 Tv Nova a nadační fond Dobrý anděl

 

TV Nova se stala partnerem nadačního fondu Dobrý anděl a už ode dneška připravila velkou televizní kampaň. Dobrými anděli jsou i populární tváře TV Nova, kterým není lhostejný osud lidí s onkologickým onemocněním. Mezi ně například patří reportér Josef Klíma, moderátoři Rey Koranteng a Lucie Borhyová, herci Jan Čenský, Dana Morávková, Ondřej Brzobohatý či Daniela Šinkorová.

 

Dobrý anděl rozděluje příspěvky do posledního haléře. Peníze od tisíců dárců přijaté v jednom měsíci, jsou rovným dílem rozděleny stovkám rodin vždy první pracovní den následujícího měsíce. Veškeré provozní náklady nadačního fondu jsou hrazené ze soukromých peněz jeho zakladatelů.

 

Každý dárce, má vlastní "andělské" číslo a heslo, které mu umožňuje přístup na jeho Osobní účet na internetové stránce. Na něm si může kontrolovat, jaká je aktuální výše jeho příspěvků. Dárce také vidí jména, adresy a životní příběhy lidí, kterým systém doručuje jeho příspěvky.

 

Více o projektu spojení TV Nova a nadace Dobrý anděl najdete ZDE.

 

Anděl pomáhá pravidelně, každý měsíc finančně pomáhat stovkám rodin ve finanční tísni, kde otec, matka anebo některé z dětí trpí rakovinou nebo dítě trpí jiným závažným a dlouhodobým onemocněním.

 

Dobří andělé dosáhli společně významného milníku. Od počátku činnosti v listopadu 2011 až ke 4.4 2013 dosáhla částka, kterou Dobří andělé přispěli na pomoc rodinám s dětmi, 20 milionů korun. Doposud bylo mezi tyto rodiny rozděleno 19 697578 Kč. Aktuálně pomáhá více než 8450 dárců – Dobrých andělů. Průměrně každá rodina dostane zhruba 5000 korun měsíčně.

 

TV Nova a charitativní činnost

 

Kromě podpory nadace Dobrý anděl televize Nova pomáhá i průběžně. Ať už prostřednictvím Nadace Nova, která po celou dobu své historie podporuje děti z dětských domovů, seniory v domovech důchodců, nemocné, ať už hendikepované koncertem Chceme žít s Vámi, nebo například podporou osvětové kampaně proti AIDS, ale také zvířata v útulcích.

 

Vzájemně se s našimi diváky podporujeme také díky Televizním novinám, kdy díky rubrice Na vaší straně společně stojíme na straně těch, kteří to v danou chvíli opravdu nemají jednoduché – podařilo se nám společně pomoci nespočtu rodinám, zvířatům i organizacím.

 

TV Nova pomáhá i televizními kampaněmi. Poslední takovouto kampaní byla podpora Národního registru dárců Kostní dřeně, která byla velmi úspěšná – během 6 týdnů se registru zapsalo 5 500 nových členů, obvykle je „přírůstek“ 1 500 registrovaných ročně. Jsme na své diváky hrdí a děkujeme!
 

TN.cz