Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2014 12:08
Podařilo se

DOJEMNÁ ZÁCHRANA: Hasiči vytáhli koně z hluboké studny!

Hasiči zachránili koně z hluboké studny
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Záchranná akce, jakou Leskovec nad Moravicí asi ještě nepamatuje. Tak by se dala nazvat akce hasičů, kteří v této obci na Bruntálsku v pondělí večer zachránili statného koně z hluboké studny.

"V pondělí v podvečer volal majitel koně naléhavě na tísňovou linku hasičů s tím, že spadl na dvorku do studny, ale že žije. Kůň i díky nadlehčování majitelem se držel celou dobu na hladině zhruba ve čtyřmetrové hloubce, pod ním bylo dalších sedm metrů vody. Při příjezdu hasičů jej majitel zajistil pomocí popruhu přivázaného k ohlávce. Podvlečení dalších popruhů pod koně bylo v tuto chvíli velmi rizikové i pro hasiče," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.
 

 

To by ale nebyli čeští hasiči, aby si nějak neporadili. Do studny dočerpali vodu z hydrantové sítě i ze své cisterny. Tím se zvedla hladina studny na 11 metrů, tedy zhruba půl metru od okraje studny.

 

 

"Veterinář aplikoval nebohému zvířeti tišící prostředek a odvážní hasiči pod něj konečně mohli podvléknout popruhy. Pak už přišlo ke slovu hydraulické rameno hasičského vyprošťovacího automobilu na podvozku Tatry 815. Vysvobozený kůň byl odveden do stáje, kde jej veterinář ošetřil," doplnil mluvčí.

 

14

GALERIE: Hasiči zachránili koně z hluboké studny

Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje

Hasiči zachránili koně z hluboké studny

Hodnocení:

 

TN.cz