Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Povodně

Dopravní přehled: Kvůli záplavám je uzavřeno přes 150 úseků silnic! Problémy už jsou i na dálnici

doprava - povodně
Zdroj: Mediafax

Více než 150 neprůjezdných úseků, tedy o několik desítek více než v neděli, hlásí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Nejvíce postiženy jsou jižní Čechy, problémy jsou i na dálnici D5 na Berounsku.

Nejhorší situace je většinou na silnicích druhých a třetích tříd, kde často došlo k zaplavení komunikace, ale voda některé úseky také zanesla bahnem a místy leží spadané stromy. Každý, kdo se chystá někam vyrazit autem, by tak měl pozorně sledovat informace o omezeních na serveru ŘSD www.dopravniinfo.cz.

 

Nejvíce postiženou oblastí jsou jižní Čechy. Například v Lenoře na Prachaticku byl na silnici I/39 uzavřen podemletý most a uzavírka potrvá zřejmě až do 12:00. Na Českobudějovicku bude zase u Sedlece možná až do úterka neprůjezdná silnice I/20 a mezi Lišovem a Borkem asi do dnešního odpoledne silnice I/3.

 

 

Omezení dopravy se ovšem nevyhnula ani dalším regionům. Na dálnici D5 na Berounsku záplavy zkomplikovaly provoz přibližně mezi 30. a 33. Kilometrem. V obou směrech tam ztěžuje průjezd voda vytékající z polí.

 

 

Na silnici I/15 u Lovosic na Litoměřicku se zase staví protipovodňové zábrany, takže bude zřejmě po celé pondělí uzavřen úsek o délce 1,5 kilometru. U Nového Boru na Českolipsku pak hrozí propadnutí podemleté silnice I/9, takže řidiči musí místem projíždět velmi opatrně.

 

 Značně omezená doprava je v Praze

 

 

V Praze řidiči neprojedou po Strakonické ulici, která je hlavní spojnicí mezi Prahou, Příbramí a dále jihem Čech. Silnice je v úseku mezi Pražským okruhem a Jižní spojkou, a to v obou směrech.

 

 

Kvůli povodním byly také uzavřeny na pravém břehu Vltavy v Modřanech ulice Mezi Vodami, K Jezu a U Kina, rovněž ulice Voctářova v Praze 8 - Libni či silnice z Podbaby směrem na Roztoky a Suchdol. Je také částečně uzavřeno metro.

 

Uzavřeny jsou i některé železniční tratě

 

Kvůli zaplaveným kolejím nebo popadaným stromům je uzavřeno také 14 železničních tratí, především ve Středočeském a Jihočeském kraji. Některé spoje zase nabírají zpoždění v řádu desítek minut až hodin.

 

 

Ve Středočeském kraji je například neprůjezdná trať Sedlčany -Olbramov-Kouřim-Pečky. Půda se sesunula také na trať Davle-Jílové u Prahy.  V Jihočeském kraji jsou zatopené koleje na v úsecích Hluboká nad Vltavou-Zliv, Dívčice-Číčenice, Ražice-Čejetice a na trati Vyšší Brod-Klášter-Loučovice. Problémy jsou ale také na tratích na Ústecku, Liberecku a Královéhradeckém kraji.

 

tn.cz / ČTK / mrk