Nepraktická výzdoba

Drahé květináče vyzdobily chodníky Prahy 5, lidé ale kvůli nim zuří

Obyvatelé Prahy 5 zuří. Místní radnice nechala chodníky některých ulic vyzdobit velkými květináči. Jenže květináče na ulicích jen překáží. Kvůli nim mají problémy i záchranáři.

Nevzhledné, předražené, zbytečné i nefunkční. Právě tak komentují nové květináče obyvatelé Prahy 5. Radnice je vysázela v některých ulicích na Smichově. Lidem zejména vadí, že květináče zúžili chodníky. Dva lidé mají na nich problém projít mezi s sebou. Obrovské problémy mají kvůli květináčům i rodiče s kočárky.
 

"Sem sází květináče, aby tady bylo lepší ovzduší. To je zvrácenost,“ shodují se obyvatelé Prahy 5. „Až budeme mít kabáty tak se tady dva lidi nevyhnou,“ dodávají. „Je to šílený. Tady hrozí havárie. Je to totálně nepromyšlený. Je to příšerný,“ přidávají se další.
 

A co je nejhorší, květináče vadí i záchranářům. Sanitky se kvůli nim totiž nedostanou na chodníky. "V případě, že je chodník zatarasen, může záchranářům komplikovat práci,“ říká mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernstová.
 

Květináče vyšly na 19 milionů korun, devadesát procent částky získala Praha 5 od Evropské unie. Jeden květináč tedy vyšel na téměř sedmdesát tisíc korun. Přesto nad jejich vzhledem kroutí hlavou i architekti.
 

"Smíchov je pořád zajímavá část města a zasloužila by si větší pozornost a větší odbornost v tom provedení, dalo by se to udělat líp,“ prohlásil architekt.
 

Městům chybí peníze třeba na vybavení škol, radnice Prahy 5 přesto vyhodila téměř dvacet milionů za zbytečné květináče. "Tento projekt patří k nejdůležitějším městské části Prahy 5, neboť je velice dopravně zatížená,“ uvedl zastupitel Radek John.

 

hmr tn.cz / TV Nova