Nehce slézt

Drama u Kladna: Muž pobodal přítelkyni a před policisty vylezl na sloup vysokého napětí!

Šílenec na sloupu
Zdroj: TN.cz

Ve Stochově u Kladna je rušno. Policisté se tam totiž musí potýkat s nebezpečným kriminálníkem, který před nimi vylezl na sloup vysokého napětí a odmítá slézt dolů. Chvíli předtím devětkrát bodl svou přítelkyni. Ta je nyní v péči lékařů z kladenské nemocnice.

Kolem druhé hodiny odpoledne dostala záchranná služba hlášení, že ve Stochově u Kladna potřebuje jejich pomoc pobodaná žena. Tu nožem napadl v tamním parku její přítel.

 

"Hned jsem jí běžel pomoci a zavolal záchranku. Měla devět bodných ran a dostala také epileptický záchvat. Záchranáři přijeli rychle," popsal událost známý ženy Lukáš Sýkora, který zaslechl její volání o pomoc a o zraněnou se do příjezdu lékařů staral.

 

Záchranka ji okamžitě převezla do kladenské nemocnice. "Měla devět bodných ran v hodní části těla. Vážnost zranění právě zjišťují lékaři," dodala mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

 

Vylezl před policisty na sloup

 

Samotný pachatel vzal po svém činu nohy na ramena. Před policisty nakonec vylezl na sloup vysokého napětí ve Švermově ulici a podle dostupných informací na něm stále je. Policisté se spolu s hasiči snaží muže přesvědčit, aby slezl a vzdal se.

 

Podle mluvčí středočeské policie Jany Šteinerové přitom muž nevylezl takto na sloup poprvé. Udělal to totiž podle ní už několikrát v minulosti a také měl tendence k sebepoškozování.
 

tn.cz / mrk